Кајгана форум

Ashburton Grove
Ashburton Grove
Pa i Bleach ne ti se dopagase ili gresam ? Zemi gledaj go mnogu dobra serija e :)
2
~2A
Да не ми се допаѓаше се до 30-35та епизода. :D
А сеа гледа чиј аватар носам хехе. ќе ја пробам неа... Soul eater mi e na lista, Tempest no Zongetsu (taka nekako beshe), Gintama i Sword Art Online...

I ko za shlag letovo ke ja procitam berserk mangata :D
Ashburton Grove
Ashburton Grove
SAO ne e neso posebno romansa do kraj ... Nekako detsko anime e ... Gintama strogo preporacuvam imam gledano dokaj 120/30 i na epizodi brat izlavav nadvor da zemam vozduh od tolku mn smeanje ... :D cistokrvna komedija prosledna so epski tepacki megu samurai . :)
Tempest prosek mi bese ... :|
2
~2A
sea ja pogledanv malce Gintama interesna mi e :D, osobeno momchevo shto najverojatno e glaven lik Gintoki, me mrzi utre ke ja izgleam prvata epizoda :D
2
~2A
A Soul Eater?
Ashburton Grove
Ashburton Grove
Gintama brat ti e cepki mora da ja gleas :D
Soul Eater e ludnica od anime :D Na pocetoko imase dosta smesni momenti potoa zacestija ludi tepacki :D ludi karakteri ,zemi gledaj ke ti se dopadne ,osven krajot kojso ne e kraj na serijata Soul eater e bomba :)
2
~2A
FMA ja pocnav i mi se dopajga! :P Do 7ma epizoda sum... interesno e.
Ashburton Grove
Ashburton Grove
Nema sansi da ne ti se dopadne FMA ,problem imas ti so trpenieto ti izgleda ,serija ne se sudi posle 2izgledani epizodi :D
2
~2A
Ti veruvam! Istoto go mislev i za Bleach, no taa mi se dopadna posle 30ta epizoda :P.

Sepak imam citano deka vtorata sezona bila duplo pojaka? :D
Ashburton Grove
Ashburton Grove
Abe xDDD so gleas ti ? idi pravo na FMA:Brotherhood
Ashburton Grove
Ashburton Grove
Брат не го гледај првото аниме оти не се држи до оргиналното сценарио и има доста филери земи право гледај FMA: Brotherhood
2
~2A
Mene pa interesno mi e ova... a ne e povrzano so brotherhood? :S
Ashburton Grove
Ashburton Grove
Povrzano e . Ama Brotherhood se drzi do orginalnoto scenario (mangata) a ova so ti momentalno go gledas ima fair amount of filler stuff ... :|
Nema potreba so da se spojlas od prvata serija zemi pravo gledaj si Brotherhood ,toa e najubavoto resenie pa natamu ti si znaes.
2
~2A
ahm epa utre ke go gleam toa i toa e toa :D
Ashburton Grove
Ashburton Grove
So naprai ? Go izgleda ? :D
2
~2A
Seu[te go gleam staroto be! :P Do 15ta epizoda sum popoleka si teram interesno e :P
2
~2A
Абе... до 43 епизода стигнав од FMA и е доста интересна. Ти велиш вториот дел е уште подобарт, значи јас ќе умрам од возбуда! :D

Него ме интересираше.. дали за Furher-от има некое објаснување како стигнал до ова место.. оти нели е Homunculus... само не ми објаснувај :$ сакам со текот на епизодите да дознаам. Само дали има или не.. :P
2
~2A
Kaj si weee zagina te nema :D
Sho prajsh, gleash nekoe anime?

-Jas Mirai Nikki (do pola) sum. xD
Ashburton Grove
Ashburton Grove
Slabo sum aktiven so anime ova leto ... mn slabo :D
Mangata ja sledam nedelno :)
Pa i nema nesto interesno so bi mozel da sledam od anime ...
2
~2A
Ne znam dali si poglednal Shingeki no kyojin..... :D

P.s. daj be fb imash? xD
На врв Bottom