Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.350
Поени од реакции
29.825










Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.765
Поени од реакции
6.577
IMG_20240212_202732_392.jpg
IMG_20240212_202732_142.jpg

Great news.
Yesterday, a portable electronic warfare system for attack troops tailored to combat UAVs was already in combat tested. During the attack, the guys got caught in an FPV attack - the drones dropped 100-150 meters from the group. The enemy lost 8 to 10 drones and was unable to hit the group with drones. The combat operation was completed, the lives of the soldiers were saved, so the device has already paid for itself in full.

Интересно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.336
Поени од реакции
79.111
Стрико, како старееш се неповрзани работи праиш. Прво стана веган, глеам си пречкртал прасенце, па муслиман, па сеа Путин ти личи на Чаплин.
Еднаш ги направив такви брковите, ставив окер кошула, кратки панталони и трегери и така се шетав. Баба ми коа ме виде, рече - Ау, како Хитлер!
Ја и реков - Не бе, како Чарли Чаплин.
 
Член од
5 февруари 2024
Мислења
147
Поени од реакции
239
Еднаш ги направив такви брковите, ставив окер кошула, кратки панталони и трегери и така се шетав. Баба ми коа ме виде, рече - Ау, како Хитлер!
Ја и реков - Не бе, како Чарли Чаплин.
a pod kosula na desno ramo tetovaza SS
Автоматски споено мислење:

Најмногу заради фалсификување на историските факти од страна на Македонија.
Makedonija siroka i dolga e. Posoci fakti koi se falsifikuvani, vo postvoena sr Makedonija i da odime vo Sofija pa da prasame.
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.061
Поени од реакции
6.671
Добро млатење почнале да им праат на регрутерите на неколку места веќе.
закаснето малку ама ќе зачести,блиску се до граѓанска војна украинците,ќе излезат порешителни момци
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.350
Поени од реакции
29.825
^^ Остана ли некој, за бунт да прави?

Поверојатно/повеќе можно е самите војници да се побунтуваат, ама во толкав број за политичките комесари (воената полиција) да не можат да ги спречат.






Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.839


Даа се обратат до рибарине у Охрид да им даат пенти и кајчиња...Бродови им имаТ снемано.. :pos: :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

001f50c3-1200.jpg

heinrich-hoffmann-posed-portraits-of-adolf-hitler-giving-a-speech-(4-works).jpg

Родени од иста свиња.
Автоматски споено мислење:

За жал горат и насилно мобилизирано население. Не ме чуди колективниот запад и украинската марионетска влада, со нивните болни умови и деца да почнат да регрутираат, како нивните предци кога идел крајот, а колективниот запад да пере мозок дека тоа е нормално.

А за украинскава влада, до толку да не им е грижа за сопствениот народ за да им угодат на американците, многу ме потсетуваат на СДС.
Пичка како тебе глупо дете ретко раѓа..
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom