TotalTV Македониjа Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
25 октомври 2013
Мислења
152
Поени од реакции
254
Ке го снема и Сител од Тотал тв. Така изгледа работава. Само МТВ1 ке остане.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.003
Поени од реакции
424
Ке го снема и Сител од Тотал тв. Така изгледа работава. Само МТВ1 ке остане.
Alfa i Tv24?
Автоматски споено мислење:

Вчера на вести на Канал5 Никола Тасев беше седнат на обвинителна клупа се терети за проневера тешка 800 000 евра. Доверителите од тотал тв го тужат , напоменаа дека склучувал договори во четири очи без да се посоветува и да ги извести доверителите.

Мислам дека ова не му е прво појавување пред суд во далечната 2002 лежеше притвор за фирма некоја на која бил директор.

Човекот кај и да се спомне неговото име се поврзува со некоја криминална измама и други сомнителни работи.

Мислам дека неговото менаџирање на Тотал Тв ја донесе компанијата во ваква бедна ситуација каде што ги мамат своите клиенти.
Za toa mamenje neznam ama tie so sedat sportiv nego odnosno tuzitelite sega rabotat kako ovlasten partner na mtel
 
Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Alfa i Tv24?
Автоматски споено мислење:


Za toa mamenje neznam ama tie so sedat sportiv nego odnosno tuzitelite sega rabotat kako ovlasten partner na mtel
Ги нема Телма,СИТЕЛ И КАНАЛ5. само МТВ ја има Ај на здравје :) Пропаднаа овие тоталка.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.236
Поени од реакции
3.624
Готови се џабе е 12 месеци гратис кога ништо нема......
Imale soopsteni(interno na nivniot info kanal) na tv, od 1.1 do 19.01 koj saka da se iskluci bez penali ...da vrati oprema i tolku dasi plati do toj datum.!
jas imam ama ne go koristam na vikendica tamu se pomalce se sedi i 2meseci resiverot voopsto ne bil vklucen vo napon.
Dogovor e do 08 mesec, cekam ponedelnik dali bez penali ke dozvolat da im vratam resiver i sat,i da se spasam.!
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
713
Поени од реакции
738
Imale soopsteni(interno na nivniot info kanal) na tv, od 1.1 do 19.01 koj saka da se iskluci bez penali ...da vrati oprema i tolku dasi plati do toj datum.!
jas imam ama ne go koristam na vikendica tamu se pomalce se sedi i 2meseci resiverot voopsto ne bil vklucen vo napon.
Dogovor e do 08 mesec, cekam ponedelnik dali bez penali ke dozvolat da im vratam resiver i sat,i da se spasam.!
За алтернатива земи си МСат ТВ, вклучени 100тв канали за 349 денари месечно или 175 денари првите 10 месеци.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.236
Поени од реакции
3.624
За алтернатива земи си МСат ТВ, вклучени 100тв канали за 349 денари месечно или 175 денари првите 10 месеци.
Taka i ke bide bidejki Vitoliste nema dr, opcija za Tv, combo box e mm,varijabilna brzinata za 4g, i mn,sleguva i pod 8mbps, telekom voopsto ne nudi, net preku Lte,nema dr, osvem mSat, ama,ama i od tamu nikoj da spodeli sto i kako /ima nema problemi.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
713
Поени од реакции
738
Taka i ke bide bidejki Vitoliste nema dr, opcija za Tv, combo box e mm,varijabilna brzinata za 4g, i mn,sleguva i pod 8mbps, telekom voopsto ne nudi, net preku Lte,nema dr, osvem mSat, ama,ama i od tamu nikoj da spodeli sto i kako /ima nema problemi.
Telekom ima internet preku 4G nudi samo na mesta kade nema bakar/optika i toa samo na nekolku lokacii ili kazuva nema tehnicka moznost. Ako imaat pokrienost telekom tamu edno pripejd brojce zemas za 499 denari ima 8+8GB onaka kolku za vikendi ke zavrsi rabota plus ima moznost so pripejd pridobivki da si odberis edna nedela internet so dopolna od 450 denari nagore da odberis Stream on za neogranicen internet za YouTube so rezolucija 480p.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.236
Поени од реакции
3.624
Telekom ima internet preku 4G nudi samo na mesta kade nema bakar/optika i toa samo na nekolku lokacii ili kazuva nema tehnicka moznost. Ako imaat pokrienost telekom tamu edno pripejd brojce zemas za 499 denari ima 8+8GB onaka kolku za vikendi ke zavrsi rabota plus ima moznost so pripejd pridobivki da si odberis edna nedela internet so dopolna od 450 denari nagore da odberis Stream on za neogranicen internet za YouTube so rezolucija 480p.
Ne davaat prasano,slab link imale(bazna) ostanuva samo a1 kombo i msat.
Total sega se javija ne raskinuvaat dogovor e do 08mesec, nemaat odgovor zosto ne sum izvesten zosto od 359 na 419 pokacile i zosto nema infoo za iskluceni kanali pa koj saka bez penali da si se iskluci...toa bilo samo od 01do19.01.2024.!
ama ke dojde i toj 08 mesec eve 2 pominaa od ovaa 24ta.!
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
713
Поени од реакции
738
Ne davaat prasano,slab link imale(bazna) ostanuva samo a1 kombo i msat.
Total sega se javija ne raskinuvaat dogovor e do 08mesec, nemaat odgovor zosto ne sum izvesten zosto od 359 na 419 pokacile i zosto nema infoo za iskluceni kanali pa koj saka bez penali da si se iskluci...toa bilo samo od 01do19.01.2024.!
ama ke dojde i toj 08 mesec eve 2 pominaa od ovaa 24ta.!
Имат значи агенти за продажба во салоните и во контакт центарот кажуваат за таа и таа локација таков е интернет и техничката можност. Еве и за брзините се реални, на повеќето места А1 нуди интернет до 50/2Mbps безжичен каде што немаат покритие со кабел, ако ти одговара земаш ако не си бараш од локален провајдер интернет.
На таа локација во Витолиште која е реалната брзина после модернизацијата на мрежата? Знам има места каде што беше ослабена мрежата е зајакната веќе, а има локации каде што ја зајакнуваат и зголемуваат капацитет. На планини и на повисоки места интернет брзината е 2/2Mbps над тоа тешко само кабел ако нема оптичка видливост со базната станица. Ја запустија оваа држава, за жал се повеќе си заминуваат од овде.
Требаше одма да му раскиниш договор, ама ај ене кај е Август уште 6 месеци.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.236
Поени од реакции
3.624
Имат значи агенти за продажба во салоните и во контакт центарот кажуваат за таа и таа локација таков е интернет и техничката можност. Еве и за брзините се реални, на повеќето места А1 нуди интернет до 50/2Mbps безжичен каде што немаат покритие со кабел, ако ти одговара земаш ако не си бараш од локален провајдер интернет.
На таа локација во Витолиште која е реалната брзина после модернизацијата на мрежата? Знам има места каде што беше ослабена мрежата е зајакната веќе, а има локации каде што ја зајакнуваат и зголемуваат капацитет. На планини и на повисоки места интернет брзината е 2/2Mbps над тоа тешко само кабел ако нема оптичка видливост со базната станица. Ја запустија оваа држава, за жал се повеќе си заминуваат од овде.
Требаше одма да му раскиниш договор, ама ај ене кај е Август уште 6 месеци.
Vitoliste nema kabli see na 2/3/4g od a1 i telekom 5g nema uste,brzinata e mn,varijabilna za da so box moze da se raboti...baznite nese povrzani so optika i se samo bezicno povrzani od Prlep do dvesteni(selecka planina/ottamu bezicno do sv, Pantelejmon baznata)toa e se jas baznata imam vidlivost nemam precki do nea,ama e daleku od 7~8km vidlivost.! Brzinata varira od 2do 30mbps, ostaviv telefon od a1 so hotspot i ne moze da se sledi kamera od tamu koci na 5sekundi... Na telefon ima 20/25 mbps down 10 up,
A total i od tamu ke si zamini a imaa nad 40 satelitski, gledam pocnale po nekoj mSat
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
152
Поени од реакции
254
Какво црно известување на нивен инфо канал , абе тие немаат основна телефонска линија во 21 век исправна , ставиле известување на инфо канал. Продаваат магла цело време. Известување дека ке има покачување на претплата или за исклучување на пола македонски програми?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom