Recent Content by ZeenaK9

 1. ZeenaK9

  Прашања до и од веганите.

  Еве уште неколку. Можеби не сите ни се достапни кај нас ама дел се наоѓаат. http://nourishedkitchen.com/dairy-free-probiotics/
 2. ZeenaK9

  Прашања до и од веганите.

  Комбуха, ферментирани производи од соја (не препорачувам) и пробиотички суплементи во форма на апчиња. Ако ми текне нешто плус, ќе допишам.
 3. ZeenaK9

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Ако некое месо е штетно да се дава живо тоа е пилешкото. Не ради глупостиве на фб што ги пишуваат "експертиве" туку поради причина што содржи во себе мал милион бактерии, кои можат и те како да му наштетат на кучето. Да не спомнувам за хормони и остали срања. Вон сите овие глупости што ги...
 4. ZeenaK9

  Ветеринарно катче

  Постои опција стерилизација и абортус во исто време. Спреј? Сериозно? Патем, тоа што лично ме интересира, а сепак е поврзано со твојов проблем, зашто побогу сеуште ги парите кучињата? Нели гледате колку пит були има на улица? Кај ќе ги продадеш? Знаеш ли кој ќе ги земе и за што ќе ги користи...
 5. ZeenaK9

  Труење на кучиња и мачки

  Атропинот само го одложува дејството на отровот, не е против отров. Во секој случај, ви дава барем време да го однесете кучето на ветеринар.
 6. ZeenaK9

  Пит Бул (American Pit Bull,APBT)

 7. ZeenaK9

  Кучиња скитници

  Дај му храна. Ако стварно сметаш дека е шуга, можеш да набавиш верминтел апчиња, не се премногу скапи, ги има кај ветеринари, и дај му едно. Кај се наоѓа? Кој град? Можеш ли да го сликаш?
 8. ZeenaK9

  Пит Бул (American Pit Bull,APBT)

  Шака е препрепрекрасно куче!!! Налет тоа што е сама по себе преубава, и прекрасен карактер е кучката. Штета што сопствениците не можат да си ја задржат, склоп на околности, јебига.
 9. ZeenaK9

  Пит Бул (American Pit Bull,APBT)

  Може си ја видел кај Диме. Да не ти прикачувам слики тука- еве ти фб линк од неа https://www.facebook.com/Save-DORA-pit-bul-464688567047065/?fref=ts
 10. ZeenaK9

  Пит Бул (American Pit Bull,APBT)

  Ај кога сме кај питовите, ги имам четири за вдомување. Двајца мажјаци и две женки. Браун- Стар е година и пол. Ок е со женки, не поднесува мажјаци. Бастер- Стар само една година, социјализиран и со женки и со мажјаци Шака- женка стара година и пол, ок е со мажјаци, раснета со деца, така да...
 11. ZeenaK9

  Кучиња скитници

  Би дала совет на некој што ќе го побара. Во спротивно, го добиваат тоа што го заслужуваат.:pipi:
 12. ZeenaK9

  Кучиња скитници

  Пошто огромна е разликата во куче скитник и тоа дома што ти шета... различен вид се човече! Значи трауми доживеав, 5 години животов ми се скрати од констатацијава. Штета, нема некој позади мене со нога да тупне по земја... може за 10 ми се скрати сега.
 13. ZeenaK9

  Кучиња скитници

  Обожаваш кучиња, и дома имаш едно... човек да се запрепасти.
 14. ZeenaK9

  Ситуации кои што ве вадат од такт

  Не. Извади гз ѓубрето, погоди зашто.
 15. ZeenaK9

  Дали има потреба од закон или правна легислатива за регулација на опасни раси на кучиња?

  Луѓе, ова е Тара. Ја најдов оставена, болна, со милион рани и лузни на себе, значи малтретирана и борена. Беше преплашена, нормално, реагираше агресивно и дефанзивно. Ја изгубила сета доверба во човештвово и тоа со причина. И беа потребни само 15 минути додека да се врати на себе и да стане тоа...
На врв Bottom