Recent Content by Yo Blow

 1. Yo Blow

  Фан Клуб: Челзи

  Значи нема шанси за во август во Лига на Шампиони?
 2. Yo Blow

  Фан Клуб: Челзи

  Знае некој од кога ќе можат да играат новите засилувања? Инаку Кристал Палас ќе се затворат ненормално, ако не дадеме гол рано, ќе биде тешко потоа
 3. Yo Blow

  Веб дизајн помош (совети, трикови, алатки итн.)

  Здраво, Како можам да направам sub sub menu ? Пример Хотел - главно мени Прв Хотел - е сега овде сакам да ми излезе друго мени, кога ќе застанам со мишот на него, на кое би ставил 4 други под мениа пример Инфо за хотелот, ресторан, слики, и кога клиентот ќе кликне на тоа, да оди директно на...
 4. Yo Blow

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  УПМ Колмар е многу туристички град, не само странци ами и Французи одеа на големо таму до пред карантинот, така да се разјаснува сликата зошто така брзо се рашири. И јас бев на работа до средина на октомври во Стразбург, кој е доста блиску до Колмар ама не затекнав тогаш вести дека има некоја...
 5. Yo Blow

  Коронавирус (COVID-19)

  доста интересно објаснето влијанието на Кина врз СЗО
 6. Yo Blow

  Коронавирус (COVID-19)

  Еве во Франција денес 3600 нови заразени но викат дека има се помалку и помалку случаеви во болница и на интензивна него
 7. Yo Blow

  Коронавирус (COVID-19)

  Донекаде точно. освен дека 80 посто се функционира се друго е на место, ефинг ракавици нема, маски ни на амазон, ако потрае така ќе земам маски ќе накупам и од франција ќе им ги пратам. овде барем продаваат во аптеките. ни од тоа течното за дезинфекција нема...
 8. Yo Blow

  Коронавирус (COVID-19)

  Да, ќе има лимитирање на движење до 100км радиус од домот, и носењето маски во јавен превоз ќе биде задолжително. Мислам дека може да има и карантин од 2 недели за тие што влегуваат во Франција. Ова е од вестите овде, не знам што пишува во статијата.
 9. Yo Blow

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Што мајка бараш овде тогаш? Играј си на лаптоп и уживај 1588376445 Има некој приметено дека во Европа се повеќе од половина од вкупните мртви од корона? Следени сме од Северна и Јужна Америка, додека континентите со најголема популација, Азија и Африка имаат далеку помалку жртви.
 10. Yo Blow

  Коронавирус (COVID-19)

  И ти си во Франција?
 11. Yo Blow

  Коронавирус (COVID-19)

  Разумен карантин и контроли. Французите се многу слично племе на нашето кога станува збор за почитување на мерки ко овие така да полицијата си ја вршеше работата коректно. Завршува на 11ти мај, т.е. се олабавува де, после 2 месеца во карантин. Не само што имаше карантин ами и полициски час...
 12. Yo Blow

  Коронавирус (COVID-19)

  Не не, оди на поарно во Франција деновиве, се намалува бројот на ризични случаи и се намалува бројот на хоспитализирани воопшто.
 13. Yo Blow

  Коронавирус (COVID-19)

  Home made mask
 14. Yo Blow

  Коронавирус (COVID-19)

  Од преку 4к коментари кои си ги изнапишал до сега, нели требало да научиш да прашаш пред да потврдиш одговор на едно прашање? :) Пишав дека ја има во Франција и се третира ко најнормална медицина од страна на државата, кој што сака си ја купува. Дали верувам во неа не знам, знам дека кај мене...
 15. Yo Blow

  Коронавирус (COVID-19)

  Во Франција продаваат во секоја аптека, а има и аптеки исклучиво за хомеопатски лекови
На врв Bottom