Recent Content by Waooo

 1. Waooo

  Повторно Нагорно Карабах ?

  Азербејџан им истепа и руски војници, збор нема од моќната Русија. :D
 2. Waooo

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  https://24rakomet.mk/%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D1%9C%D0%B5-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BF%D1%80/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=%d0%bc%d0%b0%d0%ba%d0%b5%d0%b4%d0%b...
 3. Waooo

  Повторно Нагорно Карабах ?

  https://a1on.mk/world/zapochna-nova-vojna-megju-azerbejdzhan-i-ermenija-vo-nagorno-karabah/
 4. Waooo

  Premier League - 2023/2024

  Овој Грос ноќна мора им стана на Јунајтед, како на времето Дрогба на Арсенал. :D
 5. Waooo

  Македонска фудбалска репрезентација

  Покрај Манев, голема позитива е Зајков, дечкото одигра одлично на овие две средби. Со трансферот во Романија си ја врати кариерата, која му беше во ептен надолна линија. Буквално се врати од мртвите дечкото, сега ни е најдобар дефанзивец, само така нека продолжи. Добар е и новиот Алими...
 6. Waooo

  Македонска фудбалска репрезентација

  ЕЛМАААААС !!! Одличен почеток. :)
 7. Waooo

  Фан клуб - РК Вардар

  https://www.gol.mk/rakomet/milan-lazarevski-e-klonot-na-stole-stoilov-vo-vardar :D
 8. Waooo

  Фан клуб - РК Вардар

  Лазаревски и Мишевски страшен одбранбен бедем :D , пред се во второто полувреме, се изгубија бековите на Пелистер.
 9. Waooo

  Млади надежи на македонскиот ракомет?

  Нов Македонец во Словенија. :)...
 10. Waooo

  Фан клуб - РК Вардар

  Добро му дојде престојот во Словенија, спремен е за во репрезентацијата. :)
 11. Waooo

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Грујо се одржуваше на власт благодарение на комуњарите кои беа вработени државно, а се прешалтаа во ВМРО кога Грујо ја направи владата. Затоа во 2008 кога победи најубедливо беше благодарение на тие 200.000 административни гласови.
 12. Waooo

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Не, голем дел во ВМРО (ако формира влада), веќе видено како во 2006.
 13. Waooo

  Premier League - 2023/2024

  18-годишниот Фергусон со хет-трик го уништи Њукасл. Која партија ја одигра детето, секоја чест.
 14. Waooo

  Фан клуб: РК Пелистер

  @Tomasino Танкоски е лев бек, најдобрите партии во Металург ги даде на лев бек, затоа и го сметавме за потенцијал. Дечкото се изгуби кога почнаа да го играат среден.
 15. Waooo

  Пресвртница за Украина

  Да, така е. Апсолутно ништо конкретно не се случува на фронтот.
На врв Bottom