Recent Content by vlatko_95

 1. vlatko_95

  Помош, софтверски проблеми и совети

  баш ти фала многу духовито од твоја страна, ама мислам дека светов, а и форумов би бил многу подобро место без овакви мислења, штета што нема „Не ми се допаѓа“ ќе ти стиснев :)
 2. vlatko_95

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Вака сега. Имав до вчера 8ца и при нормално палење.. ми покажуваше Resume from hibernation..А го гасев нормално на Shut down, и кога ќе се уклучеше не работеа портите ни маус ни тастатура... А при рестарт немаше Resume from hibernation и се се уклучуваше нормално... Денес го реинсталирав му...
 3. vlatko_95

  Само кеш

  Малку е стара темава но.... гледам дека бројот е обичен ... а јас имам претплата на One со која имам неограничени разговори и кон фиксни броеви било на која мрежа... Нема да ми земат некои плус пари ако се јавам нели? :)
 4. vlatko_95

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Вака сеа.. несмеам да ја изложувам главата на сонце.. па морам нон-стоп да сум со бела капа... ама проблемот е кога ќе идам на море... кога ќе пливам.. ми треба некоја капа што ќе можам да пливам со неа и да ме штити од сонцето.. Кај да најдам таква...? Прво си помислив оние за пливање Speedo...
 5. vlatko_95

  Економски факултет (reloaded)

  Колеги, дали се сеќава некој дали Драге го одложи Осигурување вториот колоквиум минатата година? Да се надевам на одложување или ништо од бизнисот... фала однапред :)
 6. vlatko_95

  Хрчаци

  Дечки сакам да си купам хрчак, ама моиве дома ми се малце проблематични. Кажете ми мирисаат многу? Како се со хигиена? Живеам во стан па ... :unsure:
 7. vlatko_95

  Wi-Fi рутери (препораки, прашања, проблеми)

  Што мислите за Linksys E900? во меибус го има за 1 920 ден, па дали се исплати за парите? Или подобро D-link http://amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=27414&id=87&l=3&q=&SupplierArticleID=0430922&Action= ?
 8. vlatko_95

  Wi-Fi рутери (препораки, прашања, проблеми)

  глеам во анхоч овој е 3 890 ден, па не ми се даваат толку за рутер, максимум 2 000 би дал...Некој предлог за до тие пари?
 9. vlatko_95

  Wi-Fi рутери (препораки, прашања, проблеми)

  Која фирма мислите е најдобра за рутери? Ми треба да е квалитетен, добар за домашна употреба... Може и да дадете некоја препорака за некој од анхоч, амц, емимедија и сл....?
 10. vlatko_95

  А1 Македонија (VIP)

  тоа и за припејд е? јас мислев дека само за пост-пејд е... бесплатна е пораката или колку е? ЕДИТ: сега проверив, бесплатно е
 11. vlatko_95

  А1 Македонија (VIP)

  На припејд сум имам нели 100 мб интернет... ама кажете ми како да проверувам уште колку имам? има некој број како што е за сметка *101# или?
 12. vlatko_95

  Пазарете се тука!

  Еве го http://www.gsmarena.com/samsung_i8190_galaxy_s_iii_mini-5033.php нормално дека е послаб од с3, овој има 4" дисплеј, цената би била негде околу 19-20к овде у вип.. ама незнам кога ќе дојде, ај ако некој има информација кога ќе дојде нека пише, пошто ептен сум загреан за телефонов да го...
 13. vlatko_95

  Пазарете се тука!

  Сигурен си? барам на странава нивна, го нема.. ај дај линк од кај виде?
 14. vlatko_95

  Пазарете се тука!

  Лелееј изглеа лошо сум пишал па лошо сте ме сватиле.. не продавам ајфон 4ки.. туку барам некој што нуди со гивеј да е скроз зачуван и со кутија... црн
 15. vlatko_95

  Пазарете се тука!

  Дајте понуди за iPhone 4ки
На врв Bottom