Recent Content by vlaono

 1. vlaono

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Jeste. Koristim vec dugo vreme. I ja sam zadovoljan
 2. vlaono

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Ja imam jednu preporuku svima. www.ultrakomiptv.com Njihova podrska je 10/10. Vidim da mnogo ljudi preporucuju pa i ja da kazem sa kim IPTV provajderom sam zadovoljan.
 3. vlaono

  Сакам да знам!

  Имам андроид бокс и коди и многу кочит. Имат многу претплатници на da-iptv.com и кажуваат дека се пред брзо дојдени во Македонија. Ако имат некој искуство нека ми пишуват или предложит некој провајдер
 4. vlaono

  Сакам да знам!

  Барам iptv провајдер сите се катастрофа барам некој кај што имат кошарка ми требит да гледам NBA. Гледам имат нови што се во Македонија da-iptv.com дали е некој претплатен на оваа страна? Имам неколку другарчиња кажувет дека е добро и има многу канали со се плаќаат. Предлози?
 5. vlaono

  Електротехника. (Задача)

  https://imgur.com/a/lTnst https://imgur.com/a/FWcuP Здраво дечки, никако неможам да ја решам оваа задача ве молам за помош. 9 е задачата а 9 до 12 важи текстот. Ви благодарам. :)
 6. vlaono

  Топ Коментари на Фејсбук.

  Слободно постирајте да се насмееме малце. :cuc:
 7. vlaono

  Дали има некој порачано од dymatize.com?

  Сакам да порачам мега гејнер од официјалната страна ама незнам колку е сигурно и дали ќе треба да плајќам нешто плус, ако имат некој порачано нека пишува или ако знае некој од каде можам да најдам dymatize mega gainer. Благодариме.
 8. vlaono

  Aбе Врчак, несреќо една :)

  тимберланд врчак? исто ко слаткар и еминем...пу
 9. vlaono

  И извадиле компир од вагината: Е, како се нашол таму?

  од кузнајт колку КУ*ОЈ во светов таја компир пикнала...пу бе колку се глупи пак со и КУ* да му дајш очи ќе истерат
 10. vlaono

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Абе овај од Реал све заеба сите трансфери даби срцено му го трансферирале...как и да се зове
 11. vlaono

  Бисери oд училишни денови

  Проф по македонски Деца не трчајте ќе ви паднит шкафот на гла ке ви ги скршит нозете. #nedajboga
 12. vlaono

  Што ве напалува најбрзо во сексот?

  Ах бе другар ми отвори работа во 4:21... мамит
 13. vlaono

  C/C++

  Требит да направам задача за било кој број да пресметам квадрат со while/do помош?
 14. vlaono

  Ситница што ме нервира

  Коќе си легнам и дојт сестрами и на компјутер со нејзините долги нокти и на тастатура чак чук...Едноставно станвиш и ја маваш од тастатура.
 15. vlaono

  Delphi

  Здраво другари ми требит помош требит да напрам еден проект каков било , а во проектов морат да напрајме нешто со требит да мрдат односно симулација во Делфи...некаков проект готов или некаква мала помош?Благодарам позз:)
На врв Bottom