Recent Content by vaskot

 1. vaskot

  Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

  Hahahaha Tamam e. Sega pazarot taka zahteva za seto voa so go iznapisa za rogovi. :) hahahaha
 2. vaskot

  Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

  Денеска гледам ќе испаѓа нова круптовалутаза некоја ден. Се уште е во ICO ама мислам дека вреде да се погледне. Нешто им е целта да можат да направат платежен сервис со криптовалути. Може некој го има постирано но не забележав, па немојте да ми замерите. Повелете може да погледнете ако Ве...
 3. vaskot

  Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

  Не е ич глупо прашањето, затоа е темава. Мораш да имаш е-паричник (ewallet) бидејќи е криптовалута (виртуелна валута) нели. Најдобро е да си отвориш некаде на пр. www.myetherwalley.com , објаснато е таму убаво и после нештата ќе ти станат појасни отпосле. Тешко е да се допре мислам и до payoneer...
 4. vaskot

  Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

  Барав компанија која може да продава со VISA/Master да купите ETH или BTC. Повелете, мислам дека е добра компанијата од UK, може да прочитате повеќе на неа ако Ви одговара. www.cex.io
 5. vaskot

  Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

  Здраво на сите членови и читатели на форумот, посебно на оваа тема. Јас сум нов во оваа работа со криптовалутите. Мило ми е што се пишува и се споделуваат работи што можат да користат и помогнат на луѓе што разбираат и сакаат да научат и разберат повеќе за овие криптовалути (веќе постоечки или...
На врв Bottom