Recent Content by vakemk

 1. vakemk

  Купи куќа-купи стан (v.2 - Купи куќа за млади)

  Здраво, Ме интересира дали овој проект важи исклучиво за нови градби на станови или може и за купување на старо? Фала однапред.
 2. vakemk

  Душеци

  Некој искуство со душеците од ЈугоЕкспорт стил?
 3. vakemk

  Ауфвидерзен Македонијо!

  Здраво на сите! Доколку има некој информации за заминување во далечната Австралија или Нов Зеланд би го замолил да пише :)
 4. vakemk

  Работа во Германија

  Здраво на сите :-) Ме интересира некој да ми ја објасни постапката за work & travel во Германија како студент и дали мора да се знае германски? Ви Благодарам однапред.
 5. vakemk

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Би го замолил ако некој има материјали (предавања,вежби и сл.) по предметот "Менаџмент на информациони системи" од кај Велинов да ми пушти на мејл vake001@gmail.com Благодарам :)
 6. vakemk

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Здраво на сите :) Aко некој гo слушал предметoт "ИТ системи за учење" би го замолил да пише каков е, што се учи и слично. Благодарам однапред. 2460*6 = 14760 ден.
 7. vakemk

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Може ли некој да ми ја пише целата постапка за земање на часови, полагагање за кола и слично.Што треба прво јас да направам за да почнам да земам часови?
 8. vakemk

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Дали може некој да ми прати материјали (предавања, аудиториски и др.) по предметот "компјутерски компоненти" ? Фала. Поздрав
 9. vakemk

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Здраво на сите :) Ме интересира, тие што имаат положено дискретна математика 1 (ваљда доста ве има) дали учите само од презентации и аудиториски, дали учите од таа книгата што ја имаат поставено или учите од сосема друга литература? Или можеби од секаде :D Ме интересира бидејќи предметот не е...
 10. vakemk

  C/C++

  Јас прашав само за задачите, ваљда ги вадат од некаде и за колоквиум и за испит, ваљда не ги измислуваат...
 11. vakemk

  C/C++

  Дали знае некој каде може да се најдат задачиве на нет што ги учиме на финки (1ва година) по крс, или ги има во учебникот?? 1000% ги има некаде на нет
 12. vakemk

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  @Eмкаа дружбата е најбитна :D --- надополнето: 21 септември 2012 во 00:43 --- eх колеги мои златни :place: http://www.lajkuvaj.com/82036/
 13. vakemk

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  genius2 колега чим таква ни била среќата ја мислам да не ја мењавам групата кај што сум таму, па што ќе биде нека биде :) Иначе човекот има 65 години што значи дека лани требало во пензија да иде, чим неотишол одма сфатив дека нешто му фали на човекот.
 14. vakemk

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Toneh Јас сум во третата група и мене калкулус ми е Ванчо Кусакатов (кој ми изгледа дека му фали нешто на професорот) иако утре го имаме првиот час со него, а дискретна ми е Жанета Попеска (ќе видиме како ќе се покаже оваа) можеш ли да пишеш ти твој став во врска со овие 2 професори? Поздрав и...
На врв Bottom