Recent Content by V64

 1. V

  Машински Факултет

  Здраво. Ако може да ми каже некој машинец каде би можело да се видат(на нет) сликите од овогодишните(2013год) апсолвенти од машински доколку се објавени, а доколку не се каде да ги очекувам(некоја фб-страна на фотостудио или слично)? Фала :)
 2. V

  Фиксна протеза

  Јас носам фиксна протеза на горната вилица веќе 2 ипол години, процесот е при крај. Ортодонтот ми предложи дека е пожелно да ставам и на долната, бидејќи централата(двете единици) ми е поместена на едната страна(не се баш до милиметар точно до средина), а и ми расте доле последниот умник и...
 3. V

  Бизнис академија Смилевски - БАС

  Некоја информација за додипломските студии ако си запиушан вонредно околу цената, начинот на полагање на испитите, "тежината" на материјалот и дали покрај тоа што си вонредно запишан ќе треба да се посетува практична настава? :D
 4. V

  LCD телевизори

  Здраво. Гледам се помага на велико,па ај и јас да си прашам нешто :) деновиве моиве домашниве ми рекоа сакале ЛЦД телевизор да земат,па мене како најмлад член ми ја доверија обврската за одбирање. Буџетот бил до околу 30000ден. Одалеченоста од ТВто до местото за гледање е околу 350цм..Околу...
 5. V

  Избор на половен автомобил

  za polovna e rabotava...sega se rasprasuvam gledam za bmw dizel menuvanje maslo e okolu 10-11000den sto e relativno poskapo za razlika od eden golf 5-sepak za nego ne sum sretnal nekoj sopstevnik da mi kaze,inaku za ford dizel edno drugarce imase mu otkaza motor na 180000km a...
 6. V

  Авто огласи (интересни возила за продажба)

  imam polo classic za prodavanje so realna kilometraza od 115.000km za 2700 bi go dal...benzinec e 1.4 mala potrosuvacka ama bitno orginalna kilometraza....i faktura od kolata
 7. V

  Избор на половен автомобил

  isto i jas sum vo golemi maki veke podolgo vreme za toj izbor,razmisluvam nekoj nema nikakvo kolice a jas asdisuvam...ednas posakav golf 5,ednas bmw serija 1,sea posledno vreme nekoe dzipce kako toyota rav4 (ili nekoj druga marka) pa nekoj ako e sopstvenik na ovie avtomobili bi go zamolil da...
 8. V

  Купувам - продавам

  imam polo classic za prodavanje ..mn socuvano neuvezuvano...tuka od salon e kupeno..ja cuvam i fakturata so 115.000km e kolata ispod 3000 evra bi go dal..
 9. V

  Половно возило до 3000 евра

  do 3000 evra,najeftino za odrzuvanje ti e VW...iako ni astrite ne se losi,ama sepak polska e edna drzava germanija e druga...jas imam VW polo classic 1.4 benzin so 115.000km prezadovolen sum..sega sum vo plan da go prodavam pa ke zemam nesto ponovo od istata marka
 10. V

  Гатање, видовитост

  бев кај Дуле..ми погоди човекот доста работи,ми рече да земам вода од една црква,ама не ми каза што да прљавам со водата,ако имал некој сличцна ситуација нека помага :(
 11. V

  Гледачот Дуле од Велес

  bev kaj dule..covekot e na mesto,mi pogodi dosta raboti,mi rece da zemem voida od edna crkva i sto e najtragicno ne go prasav sto da pravam so vodata... :S ako imal nekoj slicna situacija neka pomogne :))
 12. V

  Гледачот Дуле од Велес

  хммм..јас имам закажано на 21ви...вечерта на 20ти би требало веке да сум таму? --- надополнето --- хммм..јас имам закажано на 21ви...вечерта на 20ти би требало веке да сум таму? или на 21ви на пладнето?
 13. V

  Гледачот Дуле од Велес

  Јас успеав да закажам кај Дуле,имам мака...прв пат одам...па ако сака некој да ми каже во колку часот започнува со гледање...јас сум број 17 по ред за да знам кога да тргнам..бидејќи сум од Скопје.Ви благодарам
На врв Bottom