Recent Content by TIBERIUS

 1. TIBERIUS

  Во Струмица ќе има нови 1.200 вработувања

  Фабриките не се градат затоа што земјата уште не е префрлена на сопствениците. Германските инвеститори ја добија земјата (по партиска линија) ама не можат да градат некој Сељак има посадено жито и сега мора да чекат за да си го собере. Иначе ќе бидат повеќе од 1200 вработувања.........( околу...
 2. TIBERIUS

  СЗО прогласи пандемија на свински грип! [Швајцарците пронајдоа вакцина!]

  Нагло опаднат интересот за новата вакцина против свинскиот грип. Канада, Франција, Германија, Холандија и Белгија веќе не знаат што да прават со преголемиот број нарачани вакцини, а Полска воопшто не дозволува продажба на вакцината на нејзина територија. Тоа се случило откако министерката за...
 3. TIBERIUS

  Филмска игра: Десет филмови со...

  1. Lord of the rings 2. Harry Potter 3. Push 4. Wizards of Waverly Place 5. Legend 6. Dungeons and Dragons 7. Wizards 8. Conan
 4. TIBERIUS

  H1N5 - мутиран грип

  е не наеднаш почнаа да се појавуваат разни подвидови на грип , после 50-60 години за само нецели 2 години две смртоносни форми на грип а уште колку ќе не нападнат? Што пак ти бараш поента? Сакаш во воен камион со налепница TOP SECRET ( MUTATED FLU) да го пренесуваа со мал опис до него (пошто го...
 5. TIBERIUS

  A1 телевизија

  Не е баш 4 години ама секој филм прво мора да излезе на кино , после минимум 6 месеци, ДВД издание а може и на Pay Per View канал, после минимум уште 6 месеци на телевизија значи 1 година од прва премиера. Е сега цената е од 800 евра - 2500 евра од филм зависи колку е стар или како поминал на...
 6. TIBERIUS

  Колоидна сребрена вода

  па така и јас го видов овој форум, да споделиме искуства , некогаш за себе а некогаш за најблиските. Со годините осознаваме повеќе работи, ни се губи наивноста и стануваме по внимателни па прво проверуваме одпосле користиме. Дискусиите носам позитивни работи во секој случај со сигурност знам...
 7. TIBERIUS

  Најдобри филмски тепачки

  Филмот се вика ONG BAK Изобилива со лудница ќотек а плус течкото не користи дублери и каскадери. Гледајте го филмот
 8. TIBERIUS

  Колоидна сребрена вода

  Фала богу некој да каже нешто по отворено и реално , само проблем сега тебе ќе те прогласат за производител и за здравствен профитер. Поздрав
 9. TIBERIUS

  Колоидна сребрена вода

  Одлично кажано... само и овде заборавиле да кажат каде одат честиците што стигнале до клетките преку крвотокот... случајно нели :vozbud: will be absorbed into the bloodstream where they will circulate and come in contact with pathogens which will be killed on contact. после преку линфниот систем...
 10. TIBERIUS

  Колоидна сребрена вода

  What happens when colloidal silver is ingested? Upon ingestion, the ionic silver present in most colloidal silver solutions will immediately come into contact with the hydrochloric (HCl) acid that normally exists in the stomach to digest food. The chloride ion from the hydrochloric acid...
 11. TIBERIUS

  Колоидна сребрена вода

  А за кои конкетно сметаш дека не се релевантни и зошто така сметаш? Овој пост од Шведска , па тие повеќе се загрижени за средината при ископ на сребро одколку за целите на нивното користење, и да постираш жена со аргирија и да напишеш така „медицински студиски“ Е ВАКОВ КЕ СТАНЕШ АКО КОНЗУМИРАШ...
 12. TIBERIUS

  Колоидна сребрена вода

  TANUS Еве сам се цитирам за релеватни линкови кои ке се согласиш не се така лесно да ги отфрлиш за разлика на дигитализирани книги од 1920 година... Инаку уште 7 дена ќе сме 2010 година Само и ти мора да признаеш дека постовите баш и не ти се многу релевантни (џабе што се понови од книгата што...
 13. TIBERIUS

  Колоидна сребрена вода

  Човече па ти стварно се заебаваш. Ти разликуваш ли ПРИРОДНА СРЕБРЕНА ВОДА од ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК? јас напишав дека доктор во Русија тоа го кажа на ТВ и го нарече единствен ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК(ваљда мислејки дека другите се чиста хемија). Не ми одговори што ќе се добие кога низ две сребрени...
 14. TIBERIUS

  Колоидна сребрена вода

  Дали има позитивно дејство и во кое својство се користи во медицината дури имаш и на википедија. Среброто било метал и останувал во организмот. ти воопшто знаеш ли што е колоид или позитивен сребрен јон????? за ЈОНИ зборуваме човече. незнам кој кого матка , па ти само напаќаш паушално со доза...
 15. TIBERIUS

  Колоидна сребрена вода

  Medical uses of silver From Wikipedia, the free encyclopedia Jump to: navigation, search The medical uses of silver include its use as an antiseptic, a disinfectant, and an alternative medicine...
На врв Bottom