Recent Content by tempou

 1. tempou

  Снукер

  Според мене еден од решавачките фрејмови беше кога Марфи ја промаши последната црна на средната лева дупка. Уствари како не падна таа, мистерија. А исто и црвената во последниот фрејм, тие две ситуации можеа мн лесно да го сменат текот на мечот. Во секој случај заслужена победа на Селби иако...
 2. tempou

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Го имав истиот проблем на Fiat Punto 1.9 JTD, се среди со промена на сензорот за температура.
 3. tempou

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Имам проблем со стрелката за температура на Fiat Punto 1.9 JTD 2000 год. Вообичаено се случува кога сум во гужва на тргни запри. Стрелката почнува да шекнува и се поместува од минимум до средина и притоа се приметува како моторот да не работи рамномерно некое време. Пробав со испуштање на...
 4. tempou

  Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

  Што ќе биде со Discovery каналите? Веќе неколку дена ги нема. Sent from my B1-810 using Tapatalk
 5. tempou

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Бев викендов на мајстор и ги извади клемите од акумулаторот на 2мин. божем за рестарт на компјутерот. После тоа греачот за нафта не трепка после палење. Најверојатно станувало збор за false alarm, ама не можам да тврдам со сигурност.
 6. tempou

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  За што дефект станува збор доколку трепка греачот за нафта 20 секунди после палење? Станува збор за фиат пунто 2000 год. 1.9 JTD Sent from my B1-810 using Tapatalk
 7. tempou

  Станови во Скопје, совети за купување.

  Некој да не има искуство со купување на стан од монтеко компани? Градат претежно во кисела вода.
 8. tempou

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Дали централното треба да ги отклучува/заклучува само предните или и задните врати на Fiat Punto mk2?
 9. tempou

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Бравата на десна совозачка врата се заглави и моментално вратата не може да се отвори никако. Станува збор за фиат пунто 2ка, па доколку знаете мајстор што може да ја отвори вратата без кршење на тапацирот и да ја промени бравата со нова пишете. Sent from my B1-810 using Tapatalk
 10. tempou

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Немам ни проверено ни дотурено. Дали можам тоа сам да го направам или да одам на сервис?
 11. tempou

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Сабајлинава во тек на вожња го изгубив сервото и на таблата се појави оваа грешка: Вечерва пак се си беше во ред, сервото си вункционираше исто и CITY, а и грешката на таблата веќе ја немаше. Дали некој знае до што било проблемот и дали нешто треба да се интервенира на колата? Се работи за...
 12. tempou

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Десниот зглоб го сменив пред помалку од месец дена, така да не би требало да е до него (а и пред промената си постоеше проблемот), така да останува или до дисковите или до јаболчиците.
 13. tempou

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Го имам следниов проблем на Fiat Punto 1.9 JTD, 2000 год. Кога кочам и вртам во десно со помала брзина околу 20-30 km/h сеќавам тропкање/гребење од долу на подвозјето и како да се тресе по малку самата кочница. Доколку немам притиснато кочница, нема никакво гребење/тропкање. Исто доколку кочам...
 14. tempou

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Иначе потврдувам дека пасвордот работи. Тестирано на windows 10 Sent from my ZTE Blade III Pro using Tapatalk
 15. tempou

  US Open 2015 [31 August - 13 September]

  Видеово е од 2009 [emoji23] Sent from my ZTE Blade III Pro using Tapatalk
На врв Bottom