Recent Content by Tashev

 1. T

  Прашање за Христијанството III

  Здраво може би прашањето нее за овде но ако има некој се уште што е заинтересиран за темата и знае доста правила ако може да ми пише кој се правилата за проучување и читање на Светото Писмо дали има одредени услови како и на кој начин да се чита оваа Света Книга Поздрав
 2. T

  Помош за престој во ЕУ

  Бараат договор а јас еве 3та ден на раб. се уште нр ми е даден договорот а таа на 19 прави 3 месеци не знаме дали мора да си оди или може да остани. А ВЕНЧАНИ СМЕ ВО МКД.
 3. T

  Помош за престој во ЕУ

  Здраво на сите Дали некој има инфо.и може да ми каже моментално сум во германија со мојата сопруга јас имам еу пасош таа има мк.на неа и поминуваат 3те месеци сега на 18.04 јас сега почнав да работам а таа мора ли да се врате дома во мк и седе 3 месеци или има некој начин да си оди па да се...
 4. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Jas ne bev na nikakva proverka od polozitelno direkno potpis 4 meseca cekav za potpis
 5. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Zdravo decki deneska potpisan ukaz 22 februar 2017 intervju neka vie srekno na site da dobiete
 6. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Zdravo koja data bese februar na intervju neka tie so sreka ukazot
 7. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  I jas cekam poveke od 3 meseci nz stoe rabotata
 8. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Nz sto e rabotata i jas cekam poveke od 3 meseca a gledam nekoj ima zemeno ato bil i vo 3 i 4 ti mesec na intervju
 9. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Super so sreka neka tie da igrae uloga i kaj si bil na intervju ama neka bide razlika 2 meseca
 10. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  22 2 bev na intervju vo bitola i sum na potpis od viceto
 11. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Zdravo nekoj sto bil februar 2017 intervju ima li potpisano ukaz kako stoat rabotive kako sto citam po forumot nese znae red fala
 12. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Zdravo dali nekoj ima potpisano ukaz jas cekam veke 3 meseci moze i poveke nikako potpis da dojde fala vi
На врв Bottom