Recent Content by StarDrom

 1. S

  Британска виза

  Да си вработен, да имаш доказ дека имаш заштеда во банка за да можеш да се издржаваш таму дур си, ако идеш службено да имаш гарантно писмо од тој што те вика, резервација за хотел, авионска карта. копија од стари пасоши ако имаш визи таму... околу 200 евра мислам дека беше, плаќаш доста за dhl...
 2. S

  Заедничко живеење

  Без размислување, странство. Ако имате шанси и понуди не би требало да размислувате воопшто, а такви емотивни уцени со оставање на цедило и слично и се многу нездрави. Ако сте возрасни и можете, одма сега одма. Се би дал да сум во ситуација да можам да бирам да си одам и да имам таква работа. На...
 3. S

  Најекономично греење (затоплување)

  Кога би требале да купите греалка, каква би купиле? кои трошат најмалце? панелка, кварцна или уљано парно на струја? Немам можност да ставам клима,затоа греалка е привремено решение.
 4. S

  Работа на брод

  Морепловци, уште едно прашање:) Дали некој закажувал за виза годинава? кога добил термин?
 5. S

  Работа на брод

  Дечки, искусни морепловци. Дали некој од вас некогаш вадел Норвешки медикал, дали се вади тоа кај нас?
 6. S

  Семеен проблем

  Друже, на страна што тука добиваш секакви совети, најбитно е кога ќе одиш на психолог, да соработуваш со него. Не одиш таму за они кејф да ти прават и ти да си кажеш се и они да ти дадат универзално решение за проблемот, прашањата што ти ги поставуваат точно има зошто и кон што целат. Не смееш...
 7. S

  Станови во Скопје, совети за купување.

  Дечки какво е искуството со згради на Дабар? Ми нудат стан во зградата во аеродром. Се мислам помеѓу нив и жикол кај фон па ме интересира споредба.
 8. S

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Имам дозвола за движење, не е тоа проблем, за возач почетник забрана за возење после 23:00 беше прашањето, извинете не бев јасен :)
 9. S

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Дечки колку е казна за возење после 23:00? И каква толеранција имаат ако е 10-15 минути пречекорување? реално имам потреба со кола да одам на работа а некогаш знаат да ме заглават малце повеќе, па да знам колку ризикувам.
 10. S

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Ќе се осети, ќе имаш помалце range за заебани угорници, исто така зависи и напред каков пренос имаш ама ја не би идел испод тоа што го имаш, или исто или со поише, зависи од мењачот и преносот и колку/што возиш.
 11. S

  Opel Club Macedonia

  Да не му се наоѓа на некој преден фабрички звучник за астра? Или идеја да ми дадете кој има од овие шо продаваат делови, денес на неколку места прашав ама без многу среќа.
 12. S

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Па со оглед на тоа дека на вилушка се закачуваат шепите за диск кочница, ако купи за v brake вилушка малце ќе се зезне :) Инаку да, групите на фб се: BIKE SALE / Продажба на Велосипеди и друга велосипедска спортска опрема Sporty sale - маркет за половна спортска опрема и се поврзано со спорт...
 13. S

  Opel Club Macedonia

  Дечки, некој што има Opel Astra H 1.7 CDTI да сподели колку му троши низ град?
 14. S

  Opel Club Macedonia

  Да препорачате добар електричар од скопје шо чепка Oпели?
 15. S

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Имаш у џамбо евтини, и секаде по групиве продаваат. Зависи колку добар сакаш да земеш. Види и во Велосипед.мк Инаку некој да сподели искуство со носач за точаци за кола?
На врв Bottom