Recent Content by Sonceto

 1. Sonceto

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Може интерно да се договорат за нов договор, со некоја клаузула полабава, колку да не ги остави без ништо при напуштање. Ти ибам Арапите, доза на језивост има интервјуво.
 2. Sonceto

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  . Ако е ова вистина, човекот одиграл максимално фер. А има логика да е, бидејќи Реал стварно излезе со официјална понуда (околу 200 милиони). Да сакаше и тој а и Реал да ја направат “педерската”, а на обострано задоволство, ќе го направеа токму ова што ПСЖ го прави - остава да му истече...
 3. Sonceto

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  И јас истото ќе го додадев. Посебно акцент да се стави на тоа дека Мајорка а и поголемиот број на тимови од Примера се боза. Правиот тест на оваа средина би можело да биде против Атлетико, ајде нека биде и Барселона иако некако боси ми се сезонава, или пак Интер. Како и да е, промена во систем...
 4. Sonceto

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Ramos … кој?
 5. Sonceto

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Абе реално со ништо не покажа дека би можел да е асален играч на Реал. Не е веќе дете. Мислам и сам се има проценето. Доста со позајмици. Продај одма, само незнам што е на пазар достапно да се купи, па да се прикрпи малце. Инаку од овој ништо не бива. Само солиден играч на mid table тим може да...
 6. Sonceto

  La Liga Santander 2021/22

  Им разеба мајки на цел фудбалски свет :icon_lol:
 7. Sonceto

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Домаќински клуб (y) Подобра вака, отколку како Барселона во ситуацијата која се моментално.
 8. Sonceto

  ЕУРО 2020 - Нокаут фаза

  ... многу повеќе од само тоа ;) https://statsports.com/?gclid=Cj0KCQjw24qHBhCnARIsAPbdtlL0SmrufJgCWArJbtfUk3xRpoVzISOWjki1wqCEgxSfMIpqWQmpOL8aAlyiEALw_wcB
 9. Sonceto

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  И јас се согласувам со Перез. Реал е голем клуб во кој нема место за желба на поединци. Реал бил голем и пред Роналдо па и пред Рамос. Работите мора да се гледаат емпириски , а не емотивно. Дали е Рамос легенда на клубот и можеби еден од највлијателните играчи што сме имале ? Несомнено! Ама ако...
 10. Sonceto

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Од збор до збор. Ова е изгледа единствен пат кога немаме освоено, а човек да не се осеќа посрано. Браво за сите! Најголема грешка е да се пушти Зидан. Човекот со истрошени фудбалери, пропали инвестиции , нула трансфери, сомнителни одлуки беше во борба за титула до сам крај. Да не беше...
 11. Sonceto

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Ти текнува од кој момент е? :icon_lol:
 12. Sonceto

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Нека не ти биде. Ако останеа, Хакими 4то коло ќе заебеше лигаменти на колено, и ќе требаше да се врати негде во март. Кога ќе се вратеше, гарант ќе го избрзаа и до крај на сезона ќе беше out. Тео, нешто слично. Де Корона ќе фатеше , па ќе одиграше 2 натпревари потпросечно, па едно месец-два...
 13. Sonceto

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Се е до Зизу. Ако му се седи, ќе остане. Реално, подобра опција од него не ни има на пазарот. Друга работа, зошто би го бркале? Затоа што игра цела сезона со 40% капацитет на играчи? Затоа што Азар и тоа малку што го изигра беше на ниво на Малага, Секунда? Вини и Родриго, дали до годините или...
 14. Sonceto

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  2:2 да заврши, како победа би ми се видело(y)
 15. Sonceto

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Оправдание имаш?
На врв Bottom