Recent Content by siteIMINJAzafateni

 1. siteIMINJAzafateni

  Фетиш?

  А што мислите за партнер свап, во брак или сериозна врска!? Малку забава за два пара, да речеме на одмор, или некое патување :cenzura:
 2. siteIMINJAzafateni

  ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

  Сакаш да кажеш дека ја плаќаш за тековниот месец сметката, во истиот месец до 25ти, или те гасат? o_O
 3. siteIMINJAzafateni

  ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

  Здраво. Искиства со Телекабел мобилниот оператор? Достапност, брзина на интернет, и тн? Сакам да се префрлам бидејки ми е доста од дригиве два оператори, ама не знам некој што користи нивни услуги за да слушнам мислење. Со цена се најевтини, па ме интересира како се со квалитет. Фала :D
 4. siteIMINJAzafateni

  Реставрација на мебел. Како најлесно да се извади старата боја од дрвен мебел.

  Не ми текна на тоа. Ќе побарам да позајмам од некој. Фала :D
 5. siteIMINJAzafateni

  Реставрација на мебел. Како најлесно да се извади старата боја од дрвен мебел.

  Здраво. Сакам да реставрирам неколку парчиња стар мебел од масивно дрво. Во случајов се работи за столчиња. Е сеа, пошто се фарбани со црна боја, треба да се извади / изструга скроз, до голо дрво, бидејќи сакам да ги направам кафеави, но не фарбани туку бајцувани, да се гледаат годовите на...
 6. siteIMINJAzafateni

  Најдобри населби/маала за семејно живеење во Скопје

  И тоа пази, збориме за една од посериозните фирми. Замисли што се случува со градбите на полошите инвеститори... Јас лично, кога би купувал стан, нити како опција не би ги ставил новоградба. Не дека 100% се лоши, ама лајачки кажано 95% се. Додека се нови, нашминкани, изгледа топ. После некоја...
 7. siteIMINJAzafateni

  Најдобри населби/маала за семејно живеење во Скопје

  Да читнеше малку погоре ќе видеше дали сум од Ск, што барам, зошто, и тн.... Ама... :)
 8. siteIMINJAzafateni

  Најдобри населби/маала за семејно живеење во Скопје

  Ме мрзи да читам, ај ќе си пишам - работава :icon_mrgr: Имам стан другарче, во градски ѕид. Релативно голем, скоро 90м2. Цел живот сум тука, и доста беше. Не се откажувам од близина на Центар, но сакам куќичка, со дворче, за нормална цена, пошто не сме Париз :misticen: Ако начуете да се продава...
 9. siteIMINJAzafateni

  Најдобри населби/маала за семејно живеење во Скопје

  Па да, спомнав веќе горе дека и стара куќа / барака е во игра. Само плацеви, без објект, во тие населби веќе скоро и да нема. Преку агенции пробав, ама имам чувство дека цените се повисоки. Неколку опции што добив со реални цени, беа од оглас, или од рекла казала човек на човек, дека некој...
 10. siteIMINJAzafateni

  Најдобри населби/маала за семејно живеење во Скопје

  Овој беше под Св. Јован, совршена локација на пола саат до центар. Ама тоа е, кидна :) Како и да е, точно е дека секогаш има непланирани трошкови, ама за баланс има и начини да се ушпара. Башка планирам мала куќарка, 120-130м2, на две нивоа... Закосен плафон за штедња на комуналии... Толку...
 11. siteIMINJAzafateni

  Најдобри населби/маала за семејно живеење во Скопје

  Ма да, ама реално не можеш да бидеш роб на идиотите. Тоа ќе оставам на среќата... Ако се погоди комшија дебил, ќе засадам ограда од зимзелени дрва 5м висока, и ќе си свиркам. Сигурно нема да бегам цел живот од комшии :D Не би се сложил баш со математиката.. Пред нос ми кидна баракче во Козле...
 12. siteIMINJAzafateni

  На викенд во Белград

  Дечки, не се напињајте, очигледно се релативни искуствата :) Белград има огромен избор на смештај, а со тоа и многу позитивни и негативни случки. Службено сум патувaл многу често. Сум престојувал во доста хотели, хостели, апартмани... Има едно златно правило. Колку пари - толку музика. Пошто...
 13. siteIMINJAzafateni

  Најдобри населби/маала за семејно живеење во Скопје

  Не дека не гледав и таму, ама си дадов уште некое време да побарам по централно...
 14. siteIMINJAzafateni

  Најдобри населби/маала за семејно живеење во Скопје

  Види, факт е дека Тафталиџе е можеби најубава населба во Скопје. Посебно делот после Рузвелтова, до Педагошка. Ама преценета е, а полека и таму грдите мали зградички се шират ко канцер...
На врв Bottom