Recent Content by robertmkd

 1. R

  Што мислите за македонскиот вебсајт novakariera.com?

  Одговор на место. Од чиста перцепција - ни име на фирма, ни што ќе работиш и слично е е наведено.
 2. R

  Вадење пари со Rakuten Marketing чек

  Probaj vo grupata na fb za work and travel usa, koj ima ostaveno otvorena smetka od predhodnata godina ke moze daa ti go unovchi so aplikacijata.
 3. R

  Искуства во македонски и странски компании

  25-35 inzener pocetna, 20-25 opsht rabotnik (plus nokni smeni). Menadzeri, senior inzeneri idat i do 40-8000.
 4. R

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво, Дали сеуште може да се земе бугарски пасош на основ - прадедо пред 1918 (1918 или 1914 или како и да беше?) со македонски документи, но затоа што правеле попис бугарите па сите пред тој датум се бугари, вклучувајќи го и прадедоми? Значи, немам војничка книшка, бугарско потекло или...
 5. R

  Дуел: Апасиев vs. Богојески

  Не сум ни за едниов ни за другиов, но Апасиев не одговори на прашањето како ќе ја подобри економијата? Рече дека ЈУГОСЛАВИЈА ќе ја направел Македонија? Немаше никакви факти од Апасиев. Нада. Зеро. За овој другиов знаеме дека што е и како е.
 6. R

  Отворање на бизниси и сметководство

  Mozes ne paricen vlog (ke slikas nesho masa TV ova ona)
 7. R

  Заштита на дизајн, индустриска сопственост и слично, дали и како?

  Можеш да го заштитиш дизајнот во биро за индустриска сопственост или како и да се викаше тоа... Се што е физичко може да се заштити. Поголем проблем се јавува кај апликациите за телефон и слично кога нема физички производ, тука нема заштита. Е сеа, зборот ми е што секогаш ќе те копираат. Дури...
 8. R

  19 години,изгубен.

  osven ako sakas da bides doktor ili advokat, ne ti treba faks, se imash na net :) zemi nauci nekoj jazik (java,python) ili marketing i teraj si :)
 9. R

  Неплатена фактура na AdWords (Google Ads) - последици?

  И да не е многу и да е многу ако сакат да го ебат ќе го ебат.
 10. R

  Неплатена фактура na AdWords (Google Ads) - последици?

  Која сума? Другар остана у минус на банкарска сметка некој 500-600 долари.. И ништо, ваљда не им се исплаќа да тужат за таа сума ама во твојов случај не знам... Да беше така лесно сите би користеле адвордс у минус и цело време нови акаунти со ВПН амааа... :D
 11. R

  Koj fakultet da go upisam?

  Никого да не слушаш, остај ги овие што ти се фаќаат за оваквото шо си направил првописна грешка. 1.Што до сега си пробл да работиш? Што те интересира? Млад си имаш време, јас дури во 2 година на факултет сфатив дека друго нешто ме влече иако завршив еден од најтешките факултети а не учев скро...
 12. R

  Македонска берза

  Здраво на сите, нов сум во овој свет на акции и знам дека од неодамна можеме да купуваме интернационални акции. Каде има најмали провизии, шпаркасе, илирика..?
 13. R

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Здраво, се издаваат ли пасоши со умреница од прадедо роден пред 1918 деклариран како македонец, или помина тој воз? :D
 14. R

  Кожа и се во врска во кожа

  Zemi od apteka klindamacin, sekoj den po 2-3 pati 2 nedeli, posle namali, i mora i pauzi posle toa. Mene mi go reshava problemot.
 15. R

  Mi treba pomosh za ime na nova firma

  Јоцо остај ги ваквите, нека се мајтапат колку сакаат. името е 1% само, ако те бива не ти игра улога толку името. Но да, не вметнувај си го името во фирмата :D
На врв Bottom