Recent Content by redmountain

 1. redmountain

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ех Манчестер Продај играчи - 6 место Купи играчи - 6 место Смени тренер- 6 место Пак продај играчи- 6 место Пак купи играчи светска класа - 6 место Пак смени тренер - 6 место
 2. redmountain

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  На тие играчи што не им се игра (Погба, ДЕ Геа, Рашфорд, Лингард) управата нека ги продаде, отколку со сила да играат и дс не придонесуваат за играта!
 3. redmountain

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Бај бај ЛШ!
 4. redmountain

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Очигледно на Де Геа не му се брани повеќе за Јунајтед. Нека го продадат на Реал и нека си лапнат пара, затоа што друго објаснување за киксовите кои ги прави немам!:toe:
 5. redmountain

  Формула 1 - сезона 2019

  Овие Мерцедес курот си играат до Ферари. Кога сакаат бавно возат, кога сакаат го креваат темпото, кога сакаат најбрз круг возат, едноставно што сакаат тоа си прават. А нека се лажат Ферари дека можат да им парираат. Ништо не можат да им направат, освен Мерцедес самите ако не се заебаат! Толку од...
 6. redmountain

  Формула 1 - сезона 2019

  Џуптин Хамилтон џуптинДо кога вака ќе тепат Хамилтон мамата негова џупска :mad:
 7. redmountain

  Формула 1 - сезона 2019

  Ќе ги тури денес Леклерк, ни Фетел ни Хаамилтон ќе се видат денес, така ми стои работава :). Интересно ќе ми е да видам Кими што ќе направи на тркава со оглед дека нешто повеќе од секунда е спор на квалификации:cool:
 8. redmountain

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Линделоф не играше затоа што добивал сметни закани, бидејќи не сакал да игра повеќе за Шведска, така рече Солксер. Погба изгледа од вчера почна со умот во Реал да е, а Ерера и Мата крајно невидиливи и премногу грешки на терен, ама изгледа дека и Ерера со умот е во ПСЖ!
 9. redmountain

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Тие се тие Смолинг и Бог :cool: https://ekipa.mk/smoling-mesi-ima-slaba-tochka-shto-samo-jas-ja-znam/
 10. redmountain

  UEFA Champions League 2018/19

  Зошто Јунатед и Сити не можат да бидат во исто време домаќини, а Челзи и Арсенал од друга страна можат да бидат?
 11. redmountain

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ливерпул нека се паднит, деца нека се играју:)
 12. redmountain

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Е овие младиве на чело со Гомез и Чонг од Митиланд изгубија во 1/16 финале од ЛШ, а во групата растур направија. :tapp:Баш бев позитивно настроен по успехот што го имаа направено во групата, дека можат далеку да стигнат во ЛШ, овие од Митиланд изгубија. :tapp:
 13. redmountain

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Овие изгледа не се отрезнати од славење ;)
 14. redmountain

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  За 4то место има уште 8 кола за играње. Рано е да се каже дека го изгубивме местото за ЛШ. Мене ми гледа дека може Тотенхем да извиси, а Арсенал и Јунајтед да фатат место!
 15. redmountain

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Абе гледаш колку неточни подавања направи, секое второ му беше погрешно. Матич не се покажа во офабзива многу, ама тоа не е причина Фред почетнички грешки да прави.
На врв Bottom