Recent Content by pixa

 1. pixa

  Пресвртница за Украина

  Косово е проект на Циа уште од 70-тите, така да кој и да бил 99 на власт исто ке се случувало, тоа што ве лажат демек Милошевиќ бил касап и што ја знам ке разберам, едноставно медиумите на западот се толку моќни при што ви перат мозок на најако, али ако си живеел овде и го прифатиш западниот...
 2. pixa

  Пресвртница за Украина

  Прво е Милошевиќ, а не Милошевич, кој ве учи бе вака не ми е јасно... друго симптоматично ми е сите бугари, шошони, лгбт персони, како и овие либераливе се навијачи на украина и западот, а за Милошевиќ сметаат дека е зло, типичен плод на западна пропагандна машинерија... е сега да ги прашаш што...
 3. pixa

  Македонија и Србија - Носталгија или тивко припојување

  Посебно после Немањиќи, поточно после Краљ Милутин, Цар Душан... па и после Мрњавчевиќи...
 4. pixa

  Пресвртница за Украина

  Кажи ми што е пристрасно во мојот пост?
 5. pixa

  Пресвртница за Украина

  Толку филозофирање и пак ништо не ми одговори, а многу е просто… украина е во 19 век, европа во 45’, украина е без територија од околу 20 посто, на почетокот целите беа само два региона сега се 4, како тргнала работава и одеса курбан ке оди, и ти ми кажуваш русија губи им го нарушиле угледот, а...
 6. pixa

  Пресвртница за Украина

  Другар, Украина е вратена во 19 век поради неодговорни политичари , батали тоа друга армија- прва армија и мерење на муда… на терен е ситуација таква каква што е, кога ке престане снабдувањето на оружје на украинците ке мора да седнат на маса да преговараат, а на маса ке се русите и американците...
 7. pixa

  Пресвртница за Украина

  Другар твојата страна изгуби 20 посто територија, огромни штети во инфраструктура, едно време по 1000 дневно гинеа, европа има економска состојба како 45’ и ти сега цел ден на форум ни објаснуваш како русите наебале… а русиија има стабилна економска состојба, стабилна политичка состојба (...
 8. pixa

  Пресвртница за Украина

  Не ми е јасно, како браниш нешто што е неодбранливо, како да се работи за војна на руска територија, русите во фебруари најавија независност на луганск и доњецк, денеска имаш плус два региони кои се 90 посто под контрола на русија, и на сето тоа се војуваат против цела нато алијанса, украина на...
 9. pixa

  Пресвртница за Украина

  Малко :)))
 10. pixa

  Пресвртница за Украина

  Зли руси
 11. pixa

  Пресвртница за Украина

  Мислам дека е очигледно да овие месец до два имало димпломатски активности за да се реши срањево и затоа имаше само повремени пушкарења долж фронтот, дури Русите и предадоа некои територии практично без борба само излегоа од нив што беше нелогично и сумњиво... под дипломатски напори подразбирам...
 12. pixa

  Пресвртница за Украина

  Друже вие бугарите се палите на убивање цивили, го тупевте тука со шошоните за руската неспособност и трубевте на цел глас со непотврдени видеа од разни куртон медиуми… додека ситуација на терен е 20% од територија на украина е под контрола на русија, гинат недолжни луѓе , инфраструктура...
 13. pixa

  Пресвртница за Украина

  Како што кажав кога направија диверзија на кримски мост, дркаа тука како им срушиле мост кој за нецели два дена го поправија и пуштија у функција, за да после како одмазда денеска им ебаа матер и во Киев и во Лвов и во други градови... жално само за народот што го јаде од такви будали во...
 14. pixa

  Пресвртница за Украина

  Ш.птар, педер и бугари се палат на девиерзија на мост и гранатирање на цивили во центар на доњецк, а тоа што скоро 20% териториј е под контрола на русија, тоа не е важно, важно им го оштетивме мостот кој ке гл поправат за месец дена , а може би и ке предизвикаме одмазда со повторно гранатирање...
 15. pixa

  Пресвртница за Украина

  Со оглед на ситуацијава, господ на помоќ на сите нека ни е.
На врв Bottom