NuRkAc's latest activity

 • N
  NuRkAc одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  Многу примедби луѓе....Многу....Промашена стартна постава за Барса пред се ја изгуби битката на средината неможеа Гави и Педри против...
 • N
  NuRkAc одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  Работата е во дисбалансираниот ростер кој го сочинуваат доодени ветерани на кои времето им помина и страшни таленти на кои не можеш да...
 • N
  NuRkAc реагираше на објавата на NeymarJunior во темата Фан Клуб: Барселона со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Имаме младина, ама не е тоа-тоа. Коа веќе имаме транзиција, Де Јонг игра слабо на 8ца, стави го на местото на Бускетс, мислам дека таму...
 • N
  NuRkAc реагираше на објавата на SanSe во темата Фан Клуб: Барселона со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Мислам дека Чави се уште неможе да ја најде вистинската комбинација за средината. Нико е многу подобра опција за средина од Френки. Сега...
 • N
  NuRkAc одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  Народски кажано:Ги измеша брзините Чави Луѓе и тоа како....Поклонето прво полувреме со насреќа даениот нанесакање гол по грешка на...
 • N
  NuRkAc одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  Дали ова со Умтити треба/би требало да се сфати како паничен потег на управата?
 • N
  NuRkAc одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  Уште од многу порано го правев муабетот дека Гави мора да работи на психичката подготвеност ваков смешно-наивен фаул во 89 минута а...
 • N
  NuRkAc одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  Па некако Барса/управава се во трка со времето,пред се Кутињо е заминат на позајмица АМА ако гледаме долгорочно после позајмицата како...
 • N
  NuRkAc одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  Незнам како да го сфатам трансферов на Мората (Ако дојде) нека ми објасни некој? Привремено решение/крпено решение на сезона две...
 • N
  NuRkAc одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  Се сложувам и јас дека премногу е платен Феран иако е играч со само 21-Година а нема толку многу големо искуство во Европа па незнам...
 • N
  NuRkAc реагираше на објавата на NeymarJunior во темата Фан Клуб: Барселона со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Според Ромеро, Торес и Кавани најверојатно во Јануари кај нас. За Кавани е ок, средна плата година и пол договор нешто што требаше...
 • N
  NuRkAc одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  Заправо некогаш и незнам зошто се плука по Чави?Ваква формација онаква,овај играч таму овај ваму?Имаме дисбалансиран ростер доодени...
 • N
  NuRkAc одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  На многу играчи треба да им се покаже вратата,а би рекол дека и Тер штеген и Де јонг не се недопирливи ако дојде доста висока сума.Тер...
 • N
  NuRkAc одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  Следам извесен период се зборува за Феран Торес да премини во Барселона за сума од 50-милиони,иако од минатите искуства знаеме дека за...
 • N
  NuRkAc одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  Победа со доста примедби...Пред се можи Недосуден пенал за Виљареал во првиот дел Гави некако ми се гуши во оваа крило-средина улога...
На врв Bottom