Recent Content by Nikolaben2 @ YT

 1. Nikolaben2 @ YT

  Forex market

  Се исплати ама сам да си ги трејдаш парите (И се разбира со колку ќе трејдаш), да не ги даваш на преваранти што си ги видел по реклами кај јутубери и инстаграмџии бидејќи гледам сега тоа е тренд. Информации, совети и искуства по редит форуми, курсеви, книги и секако јутуб.
 2. Nikolaben2 @ YT

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Дечки што да се каже... Срцев удар... Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 3. Nikolaben2 @ YT

  Пазарете се тука!

  Некој од Скопје ако може да понуди смартфон до 2000 денари, да не е со скршен екран и да не се троши батеријата брзо. Ми треба само за viber, whats app и messenger да инсталирам. Ми треба итно, најкасно до вторник попладне
 4. Nikolaben2 @ YT

  Добитници на лотарија за САД

  Мене едвај ми отвори сега, не сум извлечен. Веќе не планирам да аплицирам, јес да ова ми беше прв пат :)
 5. Nikolaben2 @ YT

  Што да пазам пред да купам возило на старо?

  Провери ги сериските бројки на сите стакла дали се исти, ако не се исти најверојатно имал сообраќајка или сл. Гледај мењачот добро да менува да не прави звуци, моторот константно да работи, да не му варираат вртежите во место. Види гумите дали се истрошени рамномерно, да не се на внатрешна...
 6. Nikolaben2 @ YT

  Shopify

  Барај некој начин, можеш да продаваш со wordpress + woocommerce од Македонија без проблем (не мора paypal, 2checkout или stripe....) Ако си спремен да влезеш во тоа со поголема сума ($10.000+) ќе ти пратам инструкции како да регистрираш фирма во Америка преку нет и како да функционираш исто како...
 7. Nikolaben2 @ YT

  Shopify

  Shopify бара Stripe или 2checkout платежни методи, ниту еден не е поддржан од Македонија. Се случува некој да биде одобрен од 2checkout ама земаат околу 7% од секоја продажба. Искрен совет, ако можеш Wordpress + WooCommerce пробај, не е така тешко како што кажуваат.
 8. Nikolaben2 @ YT

  Купување преку интернет (генерална дискусија)

  Сомнителна страна е реално, истите часовници ги имаш на DHgate и тоа од производители, вистински 1:1 и ААААА+ копии ;) . Овие се препродавачи и затоа се толку скапи.
 9. Nikolaben2 @ YT

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Real Madrid - Alaves -- 7+ Bala Town - Cardiff -- GG3+ Delhi Dynamos - ATK (INDIA) -- X Rayo Valecano - Huesca -- X2 Laval - Red Star -- X (млаце поризична) Кој сака и може нека ги проба на ситно :)
 10. Nikolaben2 @ YT

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Ај бар ваучер ќе има
 11. Nikolaben2 @ YT

  Часовници

  Механички panerai luminor од ali, ефтина реплика 4 години и више тера еве. И да, поарно реплика од 90$ механички отколку било каков Casio на батерии
 12. Nikolaben2 @ YT

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Не не таман работа, повеке од 30-40 не ставам на тикет ионака, и повеќе од 3-4 ливчиња не ставам неделно , На тие што се преку 10000 квота 20че ставам
 13. Nikolaben2 @ YT

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Sportlife ili Mozzart? Им се токмам сега на Моцарт, да им извлечам 1.000.000+
На врв Bottom