Recent Content by nepoznat1

 1. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ако вервиш на Охридско мајмунски медиуми тогаш точен е. Да знајш кој е газда на охридскај немат ни да го отвориш поќе
 2. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Каде имаше интервју? Со кои документи? Кај мене од крај на август интервју во конзулат уште ми стои примена молба
 3. N

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  https://www.anhoch.com/product/599269580/notebook-lenovo-gaming-3-ryzen7-5800h-8gb512gbgtx-1650-4gb156-fullhd-ag-250ndosblack Ovaj izgleda so najjak procesor, i mislam deka kje moze da se stavi 32ka ram.Isto i ovaj...
 4. N

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Здраво. Ми треба препорака за лаптоп до кај 45-50 илјади за работа. Сакам да го користам лаптопот некоја година. Работам фриленс кликбејт маркетинг и често користам веб апликации со многу табови. Барам лаптоп да го сменам мојов компјутер за да бидам по мобилен. Конфигурацијава што ја имам во...
 5. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Грешка пин или број на молба/преписка
 6. N

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Фала многу. Ке ја порачам, изгледа интересно
 7. N

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Не знам ама околу 1000 - 1500 од парче мислам дека би било разумно. Па можда и 2000 ако е нешто добро. Гледав една во Номад AirCompressor ми гледа за добра. Наебав со мојата мини, ми се дупна гума, никако не можев да напумпам и барав по куќи пумпа само да завршам работа :D
 8. N

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Здраво. Ми треба препорака за мини пумпа за велосипед. Исто така сакам да земам и поголема за дома. Ми треба некоја поквалитетна зошто оваа пумпа што ја имам ја туши гумата кога ќе ја поврзам, а исто и малата.
 9. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  https://macedonia.kroraina.com/vk/ најдолу на страната
 10. N

  Payoneer

  Ако примаш пари во УСД не знам зошто ти треба сметка во ЕУР. Јас примам во УСД и досега сум немал проблеми.
 11. N

  Payoneer

  Не ти треба Пајонир во Евра ако не примаш евра, можиш да ја користиш на секој банкомат и секоја продавница. За провизијата не знам, не сум се замарал со тоа, само сватив дека ако сметаш колку долари имаш х 50, толку во денари можиш да извадиш од банкомат без проблем, и зависно од курсот ќе ти...
 12. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  село Вишни Струшко или село Крушје Ресенско
 13. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  И јас барав за Струшко, према попис во Охридска каза, и не најдов ништо. Ако најдиш, те молам извести ме.
 14. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Повелете линковите: http://isda.archives.government.bg:84/Process.aspx?type=Inventory&agid=41&flgid=5086287&ilgid=11590976 http://isda.archives.government.bg:84/Process.aspx?type=Inventory&agid=41&flgid=5086287&ilgid=11591021
 15. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ќе може подетално да објасниш за сите нас? На која страница пребаруваше, каде пишуваше маил, и слични работи. Некако како Walkthrough за сите нас што сме малце неписмени?
На врв Bottom