Recent Content by NasaTa

 1. NasaTa

  Млади бунтовници

  Супер серија, редовно ја гледав, а koga можев и репризите ги гледав. Ги купив сите ЦД од нив, и имам два постери во собата.. така што секој ден ги гледам :)
 2. NasaTa

  Познати филозофски изреки од големите мислители

  луѓето го гледаат она што сакат да го видат !
 3. NasaTa

  Вицеви без наслов 2 дел

  Во авион на сред лет пилотот и се обраќа на патниците: - Дами и господа, еден од нашите мотори откажа, меѓутоа не грижете се, имаме уште три мотори, едноставно летот ќе трае еден час повеќе. После половина саат повторно обраќање: - Уште еден мотор откажа, летот ќе трае два часа подолго... можеме...
 4. NasaTa

  Вицеви без наслов

  Дедо боже го немало цела недела. Свети Петар не можел да издржи, па го прашува каде бил. И тој објаснува: "Најдов една планета, ја населив, прво машко, па женско... да има рамнотежа. Потоа направив да има богати, ама и сиромашни... за рамнотежа, топли и ладни краеви... за рамнотежа. Среќни луѓе...
 5. NasaTa

  Вицеви без наслов

  Три жени си ги фалат мажите. - Леле оној мојот, физички работник е, полн со енергија, кога ќе ме грабне, а бе три дена неможам да одам. - Еее, а оној мојот прав поет е, романтична душичка, тивка музика, свеќи, вино, нежност, а бре што да ви кажувам убавини. - А оној мојот политичар е, ќе ме...
 6. NasaTa

  Мобимак или Космофон?

  Јас сум корисник на Мобимак и задоволна сум од услугите и од цените, но сепак се што е даено од мобимак како поефтино тоа не е така, што и да понудат нив тоа им е смислено (се разбира работат за да добијат) и на крај тие имаат корист.. Како и да е мобимак не исцрпи иако е космофон тука. Пред да...
 7. NasaTa

  Откачени тетоважи!

  Интересни се, ама зе гледање :)
 8. NasaTa

  Хумористични прашања и одговори

  Koga Srbija i Crna Gora ke se razdelat.. Makedonija ke se soedini so Crna Gora, i togas Makedonija ke se vika.. ? - Crna Makedonija
 9. NasaTa

  Познати филозофски изреки од големите мислители

  - Колку и да ги гушкаш парите, тие нема да те гушнат тебе. - Подобро е да ги проголташ лутите зборови пред да ги изговориш, одошто да ги голташ отпосле. - Ако постојано се сопнуваш од ист камен, заслужуваш да си ја скршиш ногата.
 10. NasaTa

  Фрики прашања кои тешко се одговараат

  Зошто гаќи е во множина, а прслук во еднина ?
 11. NasaTa

  Shakira - Колковите не лажат

  super e klipcevo :)
 12. NasaTa

  Плавуши!:)

  Човек си работел низ дворот на својата куќа кога атрактивната сосетка, инаку русокоса, излегла од дома. Отишла до поштенското сандуче, погледнала во него и налутено се вратила дома трескајќи ја вратата. По две минути се случило истото. Кога тоа се повторило и трет пат, човекот не можел да издржи...
 13. NasaTa

  Владата падна - цената на паломата рипна!

  не сваќам.. форумот е за.. ?
 14. NasaTa

  Луда математика

  :bravo: super e
 15. NasaTa

  Од што имате фобија?

  Фобија.. од глувци.. ужас
На врв Bottom