Recent Content by Milev4ArsenaL

 1. Milev4ArsenaL

  Фан Клуб: Арсенал

  Изгледа денеска имаше некој услов во договорот на Пепе, ако влезе во игра да платат рата за трансферот. Катастрофални измени од страна на Артета, цела вина за ова реми оди на негов грб. Вилок го пушта пред Себаљос, нема логика оваа измена Вилок за 2 години ќе биде League 1 играч - mark my words...
 2. Milev4ArsenaL

  Premier League - Season 2019/2020

  МегФејлер сета среќа што е англичанец и е недопирлив за Англискиот прес, инаку во секој весник ќе беше на насловна.
 3. Milev4ArsenaL

  Фан Клуб: Арсенал

  Реално секоа 2ра утакмица има ваков кикс, време е да се брка од тимот па макар и фри!
 4. Milev4ArsenaL

  Фан Клуб: Арсенал

  Од кога е дојден Артета - Џака и Тореира се најдобри во тимот, Мартинели е чудо од дете (следен Агуеро). После оваа утакмица ќе живне и Арсенал и Пепе, Белерин ќе биде од голема корист за Пепе офанзивно по десната страна.
 5. Milev4ArsenaL

  Premier League - Season 2019/2020

  Арсенал глуп ама Челзи поглуп.
 6. Milev4ArsenaL

  Фан Клуб: Арсенал

  Колку е крив Мустафи толку е и Луиз. Дуо - фантастико!
 7. Milev4ArsenaL

  Фан Клуб: Арсенал

  Друже ни моментално сме дно од екипа и ни требат минимум 2ца како Меси да не опорават, тебе Нкетиа те импресионира WTF!!!!!!!!!???? Едноставно не дават пари за трансфери и тимот мора да дава вакви изјави, само не ми е јасно како уште верувате во вакви работи, па Арсенал нема извадено асален јак...
 8. Milev4ArsenaL

  Фан Клуб: Арсенал

  Беше пратен на позајмица во Лидс и таму беше резерва? Тебе како ти докажа дека заслужува?
 9. Milev4ArsenaL

  Фан Клуб: Арсенал

  Самото тоа што еден Лидс не се импресионира од Нкетиа а ни се импресионираме, докажува колку буџетот за трансфери ни е на нула и дека ни е целта топ 10 а не топ 4!!!!!
 10. Milev4ArsenaL

  Фан Клуб: Арсенал

  Незнам што е разликата Челзи или Бормаут, двете екипи ако ги победиш носат по 3 поена?
 11. Milev4ArsenaL

  Фан Клуб: Арсенал

  Со Вилок-Најлс-Сака и воа е многу... Тимот е подобрен, играта беше подобра од претходните грешка беше на Артета чувањето на Пепе на клупа и пуштањето на Вилок.
 12. Milev4ArsenaL

  Фан Клуб: Арсенал

  Емери аут, Артета ин. Само би му дадил рок на Емери да фане топ 4 оваа сезона, доколку не фане одма аут. Има подобра екипа од Венгер а не игра ништо подобро туку полошо... Не е лошо Јануари ако се има сила да се тргне по Емре Чан, сигурно ќе може да се земе ефтино и би внесил цврстина и пренос...
 13. Milev4ArsenaL

  Фан Клуб: Арсенал

  Џака ви е онака црна точка на теренот, дај искоментирајте нешто за факинг Гендузи... Вчера Гендузи беше дно, да имаш златен играч како Тореира на клупа а да почниш натпревар и тоа со Л=пул со Гендузи и Вилок треба да ти диши главата. Пепе е машина, ќе му треба малце време да се прилагоди но...
 14. Milev4ArsenaL

  Фан Клуб: Арсенал

  Колку лош потег, пријателските игри Чамберс ги изигра подобро од Холдинг и во тимот го оставаш Холдинг а Чамберс го позајмуваш... Косчелни лани цела сезона беше со температура од 40 степени, не очекувам оваа сезона да биде ништо подобар после повреда... Мустафи промашена сезона лани, сега оваа...
 15. Milev4ArsenaL

  Фан Клуб: Арсенал

  Најлоша одбрана во лигата имаме, лани беме за никаден во одбраната а оваа година?
На врв Bottom