Recent Content by MilaMkd

 1. MilaMkd

  Дали сте задоволни од понудената програма на македонските телевизии?

  Велам дека на ТВ треба да имаш програми од сите полиња ... и биди сигурна дека Хрватите тоа го имаат , ги имаат сите турски серии , но имаат и спорт , забавни програми , музика и цртани филмови ... Едино во Македонија што не можеш да следиш Англиски и Германски фудбал .... Во Македонија не...
 2. MilaMkd

  Дали сте задоволни од понудената програма на македонските телевизии?

  Епа еве за сите тв експерти што ломотат за турските серии и се јачаат со споредби со хрватските тв канали. Па да видиме што тие имаат во прајм тајм поразлично од нас. Тргаме со РТЛ Хрватска. РТЛ Хрватска Недела 19.02 20.00 Тесна кожа / игран филм 21.35 Љубав је на...
 3. MilaMkd

  Калиопи на Евровизија 2012

  Еве ви го историјатот на Калиопи на Евросонгот... Фино срочено и сработено! Сепак има нешто чудно во оваа женичка... http://www.backstage.com.mk/mk/articles/makedonska-scena/kaliopi-na-evrosong
 4. MilaMkd

  Македонија - Грција, 3. септември, ЦАРЕВИТЕ ПОБЕДИЈА!!!! (72:58)

  Гооооолеми честитки до најдобрите кошаркари... Да имав дрес ќе го мењав хехехехе.... Ептен ми се направи ќеиф за ова грчиштава... Greece RIP
 5. MilaMkd

  Чорапи

  Носам најчесто кратки чорапчиња до глужд, во милион бои и дезени. Просто ги обожавам. Имам над 100 пара и упте купувам... Еве дел:
 6. MilaMkd

  Македонски избор за Евровизија 2011

  Затоа се чудам што бараат на ваква манифестација. Тоа беше поентата... Ама...
 7. MilaMkd

  Македонски избор за Евровизија 2011

  А не им е па нив срам да настапат на вакво нешто... Многу е јак Пеце, важи нема проблем. Наместо да плука да си ја удри главата кај настапува, само за да може да продаде концерт од цели 1500 посетители во Колосеум. Знае он кај пее, сега нека не се праи фраер да плука. Проѕирен. И не интересен...
 8. MilaMkd

  Пинк 15 - Македонија

  Прес конференции и написи во дневниот печат. Ја купува Алфа, па ја купи К-15, контроверзниот српски бизнисмен Жељко Митровиќ во Македонија ја отвори својата петнесетта телевизија од својата балканска медиумска групација. Цела седмица на својот нов канал Пинк 15 стоеше напис дека телевизијата...
 9. MilaMkd

  A1 телевизија

  Ха,ха,ха се утепав од смеењееее... каков шит!!! Ексклузив ќе има и на албански јазик. Е стварно го допреа дното. Крајно. Од македонска естрада се им пројде кај другиве па фатија албански. А овие ненормалниве од Бекстејџ сега гледав реклама, викаат Бекстејџ - естраден магазин на македонски јазик...
 10. MilaMkd

  BoomTV vs MaxTV

  Користам МаксТВ и топ е, башка сум на оптика. Многу ме нервира пошто не додаваат нови канали, тоа им е маана. Јас сум од старт кај нив ама програмите тапа жива. Башка не ми е јасно зошто не стават ХД канали. Ја има само онаа LuxeTV и Канал 5 за време на Лига на шампиони. Треба да воведат барем 5...
 11. MilaMkd

  ФАРМА

  Па нели А1 најавуваа дека во Фарма ќе има Македонец? Па кај им е?
 12. MilaMkd

  Бекстејџ на Сител или Ексклузив на А1?

  Професоре, Блажевски е со В, а не Блажески... Малку поработи и на твојата писменост Незнам зошто го споменуваш во контекст на Бекстејџ, сигурно уредникот не ги учи како да зборуваат а башка и овој не се појавува во емисијата за разлика од колегата - уредник Зоки Поки. Соддржински каде - каде е...
 13. MilaMkd

  Сител телевизија

  Е убаво му кажа Киндер. Аман, крај не им се наоѓа. Патриотизам и во естрадна емисија. Пишек е топ, а прав потег на Бекстејџ е што изненадија за 8ми март со нејзе. Девојката е стварно супер и одлична балканска водителка, у осталом твоите очи навикнале на нашите Хелена Роза и Натали :vozbud:
 14. MilaMkd

  A1 телевизија

  Како редовна гледачка на Ексклузив на А1, неможев да не се насмеам на ова. Иако после се, ми има логика. Фино и смело напишано. Дури и потпишано. И пропасат на Ексклузив е вероватно заложник на сите срања што се случуваат моментално во А1. Повеќе на линкот. . ...
 15. MilaMkd

  A1 телевизија

  Незнам за тебе ама јас дома имам МаксТВ и сигналот и сликата на Сител се каде/каде подобри од А1. Мислам дека телевизија се прави со Драгица гатачката на Велија
На врв Bottom