Recent Content by micho73

 1. micho73

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Дали некој знае каде е најефтина меѓународна дозвола за вадење,бидејки цената и се движи од некои 700 до 1100 денари зависно од компанијата?
 2. micho73

  Правата на потрошувачите во Македонија

  Здраво,сакам да прашам за следново кое е поврзано со право на потрошувачот а не знам како е регулирано?! Значи пред две години е купен ваучер за предвремена/поволна уплата за годишен одмор од агенција во Мк. После еден месец следи ситуацијата со корона криза и наредните две години ваучерот...
 3. micho73

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Здраво ми треба мислење за мониторот Samsung lf 22t350fhrxen или ваш предлог по цена околу 8000ден, да биде VA или IPS за гејминг и програмирање!
 4. micho73

  Lycamobile Македонија

  Нешто не е во ред со серверот на Лајка. Се јавив во НЛБ и таму со нив е се во ред но нема активност од страна на Лајка иако пробав можеби 10тина пати да ставам пакет. пробав и преку мозила.
 5. micho73

  Lycamobile Македонија

  fala za ova, i pak 1.... barem razgovarav so operator
 6. micho73

  Lycamobile Македонија

  На два броја ставив од новите пакети за 6 месеци,но на третиов број нејке да чуе! Ниту ме известува од банката дека е неуспешна трансакцијата,а од друга страна на 0791212 на Лајка не постои,не се јавува оператор како да се разреши овој проблем? чаре?
 7. micho73

  Lycamobile Македонија

  Пакет на подолг период постојат уште или јас неможам да ги пронајдам?
 8. micho73

  Lycamobile Македонија

  Значи 5 дена сум во Црна Гора на одмор и корисрам пакет на подолг период С и од првоот момент Мрежа НЕМАМ!, интернет НИШТО!! Десет пати се обидов и ги исконтактирав грижа за корисници и мејлови и поставки и пак НУЛА!!! Затоа памет за друг пат со нив!
 9. micho73

  Lycamobile Македонија

  Да си внимавате со Лајка со пакетите на подолг период на 3 месеци без разлика дали ке одштиклирате на нивната веб страна да не продолжува автоматски со надополна по редевна цена од користениот пакет.Они(Лајка) сами си симнат пари од сметка пред да ти помине предходниот пакет(прават злоупотреба)...
 10. micho73

  Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

  Барам да купам женски city bike до 10000 ден наравно сочуван и да биде лесен. Намената е рекреативно возење на патека и низ град. Ако има предлози ве молам во пп.
 11. micho73

  Lycamobile Македонија

  Сим картица ти е бесплатна на Lyca а ти после стави колку сакаш кредит.
 12. micho73

  Најекономично греење (затоплување)

  Јас сум малку досаден со Хисенсево ама да дообјаснам. Значи го следам овие 5 дена и заклучив дека одкако преку ноќ ќе се намали климата за 1-2° на (19 или 20°) наредното утро кога ќе ја вратиш на 21 таа си почнува со таквата 'работа' со циклус пали-гаси на 8 минути (отвара-затвара крилце) се до...
 13. micho73

  Најекономично греење (затоплување)

  На видеото се слуша тивката работа на внатрешната единица,исто работи и надворешната.
 14. micho73

  Најекономично греење (затоплување)

  Нов момент климата се смири и работи нормално одкако ја покачив на 24°С со фиксен 2 фан со ifeel.Не се гаси работи постојано и на даљинско покажува 24° на кое му ја сменив местоположбата на подалеку од ТВто. Сега или се ослабени батриите па се ремети ir сигналот со ТВ или надвор е падната...
 15. micho73

  Најекономично греење (затоплување)

  Hisense TQ35 xaoeg монтирана пред неколку месеци работи како канта на овие Т околу 0 и висока влажност. Работи со некој глуп циклус на работа од некои 8 минути при што 5 мин дува,3 минути не работи. Така ја следам од вчера попладне до сега и нема промени. Во дефрост не влегува,отопување на...
На врв Bottom