Recent Content by lazar31

 1. L

  Хомосексуалност (општо)

  Абе ако е така скроена ке иде и ке се искеца со некој од друга комуна оти нема да и биде интересна нејзината комуна.... и пак на исто идеме
 2. L

  Како да се реши Албанското прашање во РМ и на Балканот

  За да се види начин како да се ,,реши,, албанското прашање најпрво треба да фрлиме поглед на тоа како дојдовме во ситуација да треба да се ,решава албанското прашање. Имено, немаште што многу да се решава кога се осамостоивме, немаше тогаш орли, тепачки по автобуси, оружје, возење 200 ... и ред...
 3. L

  Кражба на квадрати во станови

  Имав случај со клиент кој се жалеше дека му мањкаат 2-3 квадрати корисна површина во станот кој го имаше купено во изградба. На крај излезе следново: Клиентот станот го има купено во изградба и квадратурата во договорот е по планот. Во текот на градбата клиентот побарал поинаково преградување и...
 4. L

  Позајмување пари на идиоти

  Позајмувањето пари и предмети, вересии, жиранти .... биле и ке бидат. И тоа се добри работи, да си помагаат луѓето во мака и зорт. Лихварството и каматите не влегуваат во таа благородна работа туку се израз на најниското ниво на кое човек може да падне поради алчноста и тука нема место за жалење...
 5. L

  Извршител

  Ne. Imaat rok od 10 godini od izvrsnosta na notarskoto resenie ili presudata da podnesat baranj za izvrsuvanje do Izvrsitel. Posle toa amin zastaruvanje. Teoretski samo ako Izvrsitelot ne prevzeme nusto 10 godini. Na 10tata godina edna pokana da ti prati rokot pak pocnuva od nula...
 6. L

  Правна помош и совети

  Кај нас у Кавадарци не минува така. Сега има нови 4ца нотари па да видиме како тие ке се постават... кај двајцата претходно не минуваше.
 7. L

  Што по вас е добро покачување на плата?

  Покачување од 5-10% во пракса и не е покачување, тоа е само едно усогласување со инфлацијата и покачените цени, ако годишно не го добиеш тоа покачување значи земаш помалку во однос на претходната година. Членот погоре напиша дека за 5 години од 9.800 стигнал на 16.800, што во пракса значи дека...
 8. L

  Правна помош и совети

  Нотарот не го интересира основот по кој си го стекнал имотот, женет си - носи овде сопругата да се потпише... така работат сите нотари, законски многу дискутабилно ама во пракса така функционира.
 9. L

  Правна помош и совети

  Нема потреба од никакво потпишување. Само работи се преку сметка, кога ке го продадеш имотот отвори си нова сметка на која ке ти легнат тие пари а потоа кога ке купуваш имот плати го од таа сметка. Кога ке дојде време да се дели имотот многу лесно ке докажеш дакека новокупениот имот не е имот...
 10. L

  Извршител?! Море мамата...

  Vednas odnesi go dokumentot od socijalnoto kaj Izvrsitelot za da ja deblokira smetkata.
 11. L

  Еротска масажа во Валијант?

  Ееее, ами тие пари се ништо за ако веке си веќе во Амстердам. Ако ти се малку 20 минути плати си 90 евра за еден час и уживај. Ништо не е скапо ако го плаќаш еднократно, само кога сакаш. Најскапи се оние што ,,не се ебат за пари,,. Тие ти ги сакаат сите пари и кожата ако може да ти ја одерат...
 12. L

  Еротска масажа во Валијант?

  Може, ама ај иди до Амстердам па рачунај. Друго си е овде, одиш на шишање и успат и една масажа:свиркам:
 13. L

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Не ми е страв од вакцина и би се вакцинирал без многу думање, секако ако вакцината биде истата со таа како во Германија, Данска, Финска.... ако биде нешто маде ин индија секако човек треба да се замисли. А карантини и други мерки секако дека требаат, немаме ние, како што немаат и сите други...
 14. L

  Еротска масажа во Валијант?

  А шо сакате за 2000? Моника Белучи да ве масира и да и ги фаќате цицките? Па малку им било само цицките сакале за тие пари и пушење:eek:, може сакате и виски со лешници и бајадери да е вклучено во цената.... Колку плакаш толку добиваш, сигурно прима и доплата на лице место... Ако сакате нешто...
 15. L

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Денес еве 1160 заболени од 2864 тестирани. 30 починати. Од меркиве ни к.. не бидува и незнам кој уште верува дека некогаш ке дадат резултат. Утре во 10 филипче ке има прес, ај може му дошол умот па ке превземат нешто..
На врв Bottom