Recent Content by kremacmk

 1. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво на сите, имам едно прашање сакам да ја сменам возачката во Бугарска и да извадам КОД95 кој посредник би ми го препорачале разбрав тешко ги мењале али уште има опција можело да се смене.. фала ви однапред
 2. K

  Бугарска возачка дозвола

  За мењање ќе ја сменам не е проблем туку дали ќе важе оти веќе ќе работам во Австрија
 3. K

  Бугарска возачка дозвола

  Здраво, имам едно прашање.. сакам да ја сменам Македонската возачка во Бугарска, е сега дали ќе ми ја признаат во Австрија ако отидам да поработам бидејќи во моментот неможам да завршам работа затоа што треба да поминат 6 месеци од кога положив за Ц+Е категорија па да имам право да ја сменам...
 4. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво на сите, понудете некој посредник што средува за префрлување на Бугарска возачка и вадење Код95 фала ви.
 5. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво луѓе на сите, сакам најпрвен да се заблагодарам на форумот што ми помогна за многу работи и ми ја скрати процедурата за најмалку година до пасош.. денеска бев во МП да подигнам указ по втор пат,се организиравме неколку души, имаше едно 150-200 луѓе па за среќа брзо завршивме али после 6...
 6. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Za slikanje kako odat terminite si birash koga moze ili random koga kje se padne togas
 7. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  kako pomina sho ti baraa jas sakam dr nedela da odam da si ja probam srekjata
 8. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Dechki kako e deneska situacijata vo sofija
 9. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ajde da se organizirame za ponedelnik da odime vo Sofija po Maticen i adresa pisite mi vo inbox dodeka ne e kasno
 10. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ako davat ushte moze da se organizirame da otidime
 11. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Jas prasav eden posrednik i mi kazha deka deneska vratile nekoja grupa sho bile u sofija za maticen broj i adresa
 12. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Na 15.04.2021 go podignav ukazot.. 1 mesec skoro da se javuvam vo opstina sredec ili dzabe kje bide poshto ima mn pred mene so meseci
 13. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Dali ima opcija koga kje stigne pismoto vo opstina sredec da sredam tamu dokumenti i odma da se slikam ??
 14. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Posrednik, minatata nedela pustiv polnomosno direkt vo Sofija so taksi, sabajle gi dostavil dokumentite preeska kaj 3 mi se smeni status pa toa mi bese da ne treba da pocekam ili da odam odma vo ambasada
 15. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Posrednikot mi vika za 10 tina dena da stignelo pismoto, imas nekoe iskustvo vaka nekoj kako mene da bil sigurni informacii, poshto mn brzo sabajle pustena molba porucek se menja status deka e prateno vo ambasadata
На врв Bottom