Recent Content by juve_persempre

 1. juve_persempre

  Фан Клуб: Јувентус

  Ајде како што рече и Платини овој Јувентус ќе стигне до финалето, ај ждрепките ке ни намести чичко Платини така мислат нашите противници ахаххааххаахахахахха демек на тие многу силен противник, па мајката што сме ние криви што тие завршија како 2 во групата :pos: Има да ги :drk: јако Селпедертик
 2. juve_persempre

  Tип на денот (Читај правила во прв пост)

  Sto mu stana na ovoj Stari Majstor be ej ne mi se veruva deckoto e legenda :love: https://www.facebook.com/starimasjtor
 3. juve_persempre

  Со буџетски пари во Скопје ќе се слави независноста на Албанија

  Сега да не се караме меѓусебе оти знаеме што како луѓето си славаат да не бидеме и ние лубоморни на нив сега мора да им признаеме аллал да им е нема што. Е сега вие пи*ки провинцијалци не јадете многу трици
 4. juve_persempre

  Го симнал албанското знаме од Домот на културата во Тетово

  Нема веќе тука што да се каже Скопје е албанско се уверив денеска ај ЧЕСТИТ ПРАЗНИК АЛБАНЦИ:(
 5. juve_persempre

  Го симнал албанското знаме од Домот на културата во Тетово

  „Маршот на орлите“помина мирно, со песна и факели http://sitel.com.mk/node/46085 Јаооооо Шител нели не гледате дека Скопје е веќе албанско алал да им е на албанците нема што гледајте колку се држат меѓу себе :(
 6. juve_persempre

  Со буџетски пари во Скопје ќе се слави независноста на Албанија

  Леле луѓе не ми се верува Скопје веќе е албанско нема што тука алал да им е треба да се учи од нив :(
 7. juve_persempre

  Фан Клуб: Јувентус

  Кога Јуве ке се лутe на сите хејтери ке им пикне к*р у дупе Јуве Јуве Јуве е*и еб* *би :pos:
 8. juve_persempre

  Tип на денот (Читај правила во прв пост)

  ВHИMAHNЕ! ВНИМАНИЕ! ВНИМАНИЕ! ВНИМАНИЕ! 15:00 Empoli - Ascoli 1 (2.30) ---------------- Информација 100% --------------- https://www.facebook.com/starimasjtor Дечкото ова го стави од вчера НАМЕСТЕН МЕЧ 100%
 9. juve_persempre

  Tип на денот (Читај правила во прв пост)

  Дечково е луд :vozbud: WINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN! 0-1 HT 3-1 FT 20:45 Guiseley - Colwyn Bay 2-1 (25.00) WINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN! 0-1 HT 2-1 FT 20:45 Northampton - Colchester 2-1 (30.00) https://www.facebook.com/starimasjtor
 10. juve_persempre

  Фан Клуб: Јувентус

  Овие од Џенова мора да ги ебе*е јако :drk:
 11. juve_persempre

  Tип на денот (Читај правила во прв пост)

  Дајте за сабота недела четри утакмици или две да бапнам голема пара :love:
 12. juve_persempre

  Фан Клуб: Јувентус

  ПОД хитно БОЈКОТ на Сериа Гомна :гомце:
 13. juve_persempre

  Tип на денот (Читај правила во прв пост)

  За Турците ти гарантирам јас дека ке тепат и тоа 5-0
 14. juve_persempre

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Ajjde veke oficijalno Modric 38 milioni funti http://marca.es
 15. juve_persempre

  Фан Клуб: Јувентус

  Да не си земал од овде http://transferi.ucoz.com/ :pos: Не ми се верува што е многу многу е
На врв Bottom