Recent Content by jovce.

 1. jovce.

  "Огласи" за работа

  Здраво Дали тука има некој што работи во Костал во Охрид и какви се условите таму, дали е добра платата итн...? Благодарам Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 2. jovce.

  Пазарете се тука!

  IP BOX 2 V3 - Повеќе на линкот Го менувам за мобилен или графичка за ПЦ(повеќе сум за графичка) или кеш.
 3. jovce.

  Дежурна Ординација! #2

  Значи јас бев решен тотално но доктор ми рече да не се каеш после операцијата бидејќи можи да се смени обликот и затоа прашував. Доколку би можело да се намалат само носните ходници би било убаво бидејќи со оваа девијација сум немал проблеми досега но одкако ми се зголемија турбините имам мн...
 4. jovce.

  Дежурна Ординација! #2

  Епа останува да направам уште еден муабет со докторот пред да ми се јават по телефон кога да дојдам за операција. Иначе да нормално се консултирав и со родителите: да не се мачам и да ја направам очерацијата. Sent from my iPhone using Tapatalk
 5. jovce.

  Дежурна Ординација! #2

  Ти благодарам @bijons за брзиот и опширен одговор. Искрено само што ги видов сликите ми се преврти се во стомакот така да видеото не го гледав. Во врска со страв од операцијата општо имам страв од анестезија(доста луѓе го имаат тој страв иако не е потребен). Здрав сум тотално и со притисок...
 6. jovce.

  Дежурна Ординација! #2

  Здраво Треба да правам операција на нос поточно имам девиација и исто така зголемени носни ходници. Имам многу тешкотии со дишењето а исто така и со слушањето-слушам пригушено. Најдов добар доктор кој работел во болница во Бугарија па сега е повторно во МК. Пред да правам операција во странство...
 7. jovce.

  Препораки за доктори специјалисти/супспецијалисти

  Nasodren 20 евра. Се одма ми исчисте од носот за 7 дена, 3 месеци немам никаква болка плус на природна база е. И кај нас го има ама не го препорачувале скап бил -_- Патем доколку земиш да не се чудиш доколку осејќаш гадно чешање- како оџачар да чисти оџак, тоа е дел oд процесот, исто така ке cе...
 8. jovce.

  Препораки за доктори специјалисти/супспецијалисти

  Како што реков од толку гуглање, читање по цел ден на нет, гледање на видеа од познати доктори заклучокот е тој.. Инаку не уште тоа не сум го направил... никогаш дури ни во езеро. Од секогаш сум ги пазел ушите да не ми влези вода со што ми е страв да не речам фобија да ја држам главата во...
 9. jovce.

  Препораки за доктори специјалисти/супспецијалисти

  Искрено од доктори неможам да се спасам, имам и по дома и роднини итн.. пробано е со сето ова што го пишуваше: голтање, мастики, валсава мануверот и веќе самиот не знам што друго. 5 месеци ги потрошив во гуглање, читање на книги од факултет, дури и сите текстови ги знаам на памет. Цело уво ...
 10. jovce.

  Препораки за доктори специјалисти/супспецијалисти

  Веќе од што ми е преку глава ни 180 ни 360 ни 560 не прават разлика. Инаку не е психички проблем, барем за тоа сум бил(можеби минато време) при себе што и да се случувало.. Немам ни зуење ни вртоглавици... имам дисфункција на еустахиевата туба како последица на синузит, слушам веќе 6ти месец од...
 11. jovce.

  Препораки за доктори специјалисти/супспецијалисти

  Доколку се однесува постот за мене.. И мотика сум видел и се, не сум татино или мамино синче, а и исхраната ако не друго ја држам на место, за физичка активност да не правиме муабет.. работава е што токмациве од државно ќе те сј*баат за цел век па после и надвор ќе бараш чаре, покрај тоа цел...
 12. jovce.

  Препораки за доктори специјалисти/супспецијалисти

  Здраво на сите, 
Дали можете да ми дадете препорака за некој добар ОРЛ доктор во Скопје? Се мислам да отидам во Систина или кај Д-р. Мери од ПЗУ "Д-р. Мери. Доколку ми препорачувате во Систина, кај кој доктор да отидам?
Дали некој имал искуство со овие доктори? 
Значи да те ислушаат како човек...
 13. jovce.

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Не ми е баш прашањето за бг државјанство но сепак бидејќи се работи за странско државјанство би прашал тука бидејќи не наидов на таква тема... Дали некој знае или е запознаен во врска со француско државјанство. На пример за бугарско треба да имаш родум од бг како што знам. Па бидејќи имам...
 14. jovce.

  Дежурна Ординација! #2

  Другар во врска со синусите колку можам ќе ти помогнам бидејќи и јас имав мака, а уште и ја имам поготово со ушиве и знам како е. Отидов на 3-4 лекари(уште на бајач што не отидов, можеби ќе погодеше повеќе) во различни градови дури и во СК кај најдобриот како што викаат, дури и добри врски...
 15. jovce.

  Дежурна Ординација! #2

  Искрено не, затоа и не пишав. Ми рекоа да се држам до терапијата со антибиотици и да не ставам се и сешто додека ги пијам, но правев инхалации со изрендан рен, ѓумбир и што уште не кој поможи доста, како што реков кога правев инхалации од кога ке довршев осејќав болка-притисок во носот и челото...
На врв Bottom