Recent Content by jovanovski

 1. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Наскоро и официално Њу Баланс нов спонзор, викаат добиле веќе примероци од третиот дрес и бил многу добар: https://www.footyheadlines.com/2020/12/as-roma-to-announce-new-balance-kit.html Влеговме во добра форма пред мечов против Интер во недела ама ќе мора да се сме сконцентрирани цели 90 мин...
 2. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Со договорот со Најк сме земале околу 7 милиони ама многу малце од продажба на дресови. Сега со Рибок и со Њу Баланс сме преговарале за повеќе пари од продажба на дресови. Ако не мислат да купат некоја супер ѕвезда не знам колку ова би било исплатливо ама ќе видиме :) Напред Тојота, назад...
 3. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Мики даде голчиште не гол :) На сон не можеше подобра топка да му падни Наредниве две најверојатно ќе треба со Хуан Хесус и Кристанте да играме во одбрана, сите ни се повредија. Смалдини ги пропушта двете, Манчини и Ибањез против Клуж ама да се надеваме дека ќе се вратат до Недела
 4. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Ако ви беше малку драма, денес и Фиенга суспендиран на 30 дена. Не смее да влегува на стадион ни да купува играчи... И тоа се заради Де Лаурентис кој се жалел дека Фиенга не следел Ковид протокол на некој состанок :facepalm:
 5. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Последнава недела комедии. Читам дека ќе сме се жалеле на одлукава да ни се одземи бодот против Верона ама немаме никаква правна основа така да во моментов сме на 0 бодови. Лоша е финансискава ситуација. Колку што разбрав во моментов, Рома е на 4то место по плати во Серија А, 3ти по...
 6. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  60% од 30% ќе изигра :icon_lol: Не верувам дека ќе се изнаигра ама да видиме. Мислам дека Смалдини ќе се врати пред почеток на сезона и ќе има уште еден помлад одбрамбен, најверојатно тој од Атлетико. Треба најмалце десен бек и уште еден напаѓач замена за Џеко кој најверојатно ќе остани...
 7. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  До утре (т.е денеска за вас :)) ќе се знае се! Денес имаа средба Фридкин и Палота и се очекува Палота да му одговори на Фридкин до утре предпладне америчко време. Фридкин достави официална понуда Палота се надева на повеќе пари од Кувајт ама тешко таа работа. Палота во моментов ја кочи цела...
 8. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Тој беше. Му ја скина мрежата :) А и пеналот беше врз него
 9. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Немаше фузато многу работа ама и не направи некоја грешка така да солидно деби :)
 10. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Добар беше. Штета што му го поништија голот изигра супер. Вилар исто добар денес, иако беше не битна утакмица
 11. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Сега баш излезе Фабрицио Романо со информација дека ќе оди на позајмица во Верона со право на откуп (не кажа цена), и Рома ќе има опција да го откупи назад за 15 милиони. Не знам зошто не игра повеќе, имаше неколку добри натпревари.
 12. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Не дека изигравме нешто посебно ама Спинацола му подари бод на Интер... Пак иднивидуални грешки ни кинат поени
 13. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Како и да е мислам дека Фонсека прави се што може со тимов. 4-2-3-1 очигледно не работеше за нас и мораше да направи нешто за да се спаси себе и да ја спаси сезоната. Едноставно немаме квалитетни играчи во моментов и 90% не би играле стандардно ни во Сампдорија. Ако не сменевме на одбрана со 3...
 14. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Каков очобол боже мој. Ебени Илија Несторовски ни даде гол... Овај не би можел ни во Пелистер да игра... Само се молам дека што побрзо ќе си оди Палота па да почнеме со распродажба и со нов проект. Искрено не гледам некој да заслужува да игра за Рома од овие што играа последниве 2 меча. Би ги...
 15. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Одамна се токмам да напишам нешто на форумов ама само прелистувам и заминувам, а и темава слабо активна ради ковдов, а има доста информации па реков решив да пишам и јас збор два. Најважната вест во моментов е продажбата на Рома и тврдоглавоста на Палота. Речиси и сигурно е дека продажбата...
На врв Bottom