jovanovski's latest activity

 • jovanovski
  jovanovski реагираше на објавата на Francesco Totti во темата Фан Клуб: Рома со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  За нас не е веќе градско дерби ова, за вакви натпревари фалат Тоти, Де Роси, можеби и Флоренци... Катастрофален пристап, Фонсека...
 • jovanovski
  jovanovski реагираше на објавата на Boom Shaka Lakka во темата Фан Клуб: Рома со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Али од среќа :D
 • jovanovski
  jovanovski одговори на темата Фан Клуб: Рома.
  Наскоро и официално Њу Баланс нов спонзор, викаат добиле веќе примероци од третиот дрес и бил многу добар...
 • jovanovski
  jovanovski реагираше на објавата на santino во темата Фан Клуб: Рома со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Покрај Бернард, наголемо се шпекулира дека ќе дојде Монтиел од Ривер. Монтиел е топ десен бек. Игра за репката на Аргентина. Тоа значи...
 • jovanovski
  jovanovski реагираше на објавата на Boom Shaka Lakka во темата Фан Клуб: Рома со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Спинацола спремен за Интер, ова е многу убава вест. Знаеме каков е ефектот со него по левата страна, Бруно Перез солидно го замени, Али...
 • jovanovski
  jovanovski реагираше на објавата на Boom Shaka Lakka во темата Фан Клуб: Рома со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Еве има спекулации дека Евертон уште сега во Јануари ќе го откупат Олсен за некои 6-7мил евра. Се спомна дека и Клајверт ќе се вратил...
 • jovanovski
  jovanovski одговори на темата Фан Клуб: Рома.
  Со договорот со Најк сме земале околу 7 милиони ама многу малце од продажба на дресови. Сега со Рибок и со Њу Баланс сме преговарале за...
 • jovanovski
  jovanovski реагираше на објавата на Boom Shaka Lakka во темата Фан Клуб: Рома со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Во календарската 2020 година, Мхтаријан ни е најдобар играч, статистички има 15 голови и 12 асистенции. Покрај Салах и Џеки кои ги имале...
 • jovanovski
  jovanovski реагираше на објавата на RomanistaRIM во темата Фан Клуб: Рома со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Поентата ако сакаш успех е да ги газиш малите, па aко видиме дека ги добивме сите мали е податок кој многу радува, со екипиве од среден...
 • jovanovski
  jovanovski реагираше на објавата на Curva_sud во темата Фан Клуб: Рома со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Се надевам дека ова им е последна сезона/полусезона на Фацио и Хесус.. За Диавара нека дадат енглезине 20+ мил и добро е.. Локатели или...
 • jovanovski
  jovanovski реагираше на објавата на Boom Shaka Lakka во темата Фан Клуб: Рома со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Да бе, со дефанзивци сме кратки, единстврно Фазио прележал короната и Хесус е "спремен" :) Ибањез знам дека е повреден, али што е...
 • jovanovski
  jovanovski одговори на темата Фан Клуб: Рома.
  Мики даде голчиште не гол :) На сон не можеше подобра топка да му падни Наредниве две најверојатно ќе треба со Хуан Хесус и Кристанте...
 • jovanovski
  jovanovski реагираше на објавата на RomanistaRIM во темата Фан Клуб: Рома со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Ве нема нешто да искоментирате после победата над Парма, лесна и рутинирана, Михитријан игра во животна форма, Маројал даде гол...
 • jovanovski
  jovanovski реагираше на објавата на santino во темата Фан Клуб: Рома со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Немам време ама ич да напишам нешто, иако ве читам редовно, но вчерашната претстава така ме испровоцира да напишам нешто. Значи и со...
 • jovanovski
  jovanovski реагираше на објавата на Curva_sud во темата Фан Клуб: Рома со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Срамота е оној тим да не може 1 ебан гол да даде на Цска од Софија.. Како сакаат бе да фатат прва постава на дел од тие вчера кога не...
На врв Bottom