Recent Content by imortel

 1. imortel

  Просекот на факс и добивањето работа

  Факс ? Јас се заебав и воопшто што запишав магистерски, џабе фрлени пари. Со 4000 евра ќе завршиш 2 солидни курса за програмирање/дизајн/компијутерско моделирање итн., и ќе си тераш. Кај нас образовниот систем е катастрофа, знаењето сам го стекнуваш, факултетот ти е за титула и да мотивира сам...
 2. imortel

  Продавам, купувам, менувам...

  ASUS STRIX 1070ti купена од Сет со гаранција до 6.10.2020 година. Користена само за гејминг, не е оверклокувана, може да се тестира пред да се купи. Цена 20 000денари. 075 366 337 - Борче 18 000 Денари последна цена.
 3. imortel

  Факти за компјутерските делови и мали совети за шопинг

  Да во принцип тоа е разликата со TN и IPS, само PG278QR е TN со 1ms додека PG279Q е IPS со 4ms, но input lag има тука што исто игра улога, но кај овие монитори е близу до перфекција. Пред некое време видов дека Asus планира да извади нов PG278QE, што е нова верзија на QR со фиксови итн. Не...
 4. imortel

  Факти за компјутерските делови и мали совети за шопинг

  Веќе имам i7 8700k 4.9Ghz, Cooler Master 850 Vanguard+, 16Gb DDR4 3200Mhz, Noctua 15S, Asus Z370Prime A, имам и SSD240Gb ама ќе земам сега од 1Tb Samsung EVO 860. Сеуште се мислам за монитор, не знам дали Аsus PG 278QR или 279Q.
 5. imortel

  Факти за компјутерските делови и мали совети за шопинг

  Кога си го склопив првиот HC PC користев AMD 7970HD, бев релатино задоволен. Но некако откако повторно се вратив на Nvidia 970, 1070ti некако сум позадоволен. Па сега размислувам да поминам на 1440p 144Hz Монитор, и затоа сакам некоја RTX 2080. Од Сет се накако поскапи за плус 1 година...
 6. imortel

  Факти за компјутерските делови и мали совети за шопинг

  Некој совет за Анхоч, конкретно ме интересира какво искуство имате со сервис, гаранции итн. Сакам да купам графичка 2080Ventus, па ме интересира како се однесуваат во однос на сервис и одобренија за замена за распиан производ под гаранција. Прашувам бидејќи до сега купував од СЕТЕК и не сум имал...
 7. imortel

  Правна помош и совети

  Не те разбирам... број на пресуда?
 8. imortel

  Правна помош и совети

  Другарче работи во угостителски објект. Имаше повреда (скршеница) и поради физичката работа која што ја извршуваше не беше попречен при што доби право на користење на боледување од 30 дена. Боледувањето повторно му беше продолжено од страна на 3 члиена комисија за уште 30 дена. По враќање на...
 9. imortel

  DotA 2

  Барем локација ќе сменат на Ti наредна година. Се надевам во европа ќе биде Ti10.
 10. imortel

  Продавам, купувам, менувам...

  Цена: 1000 Денари.
 11. imortel

  Продавам, купувам, менувам...

  Продавам кулер Cooler Master Seidon 120 Rev.2. Купен е од Сет 2014 година, гаранцијата нема. Работи одлично ќ, следува со целосното пакување,кутија итн. Цена: 1500 денари.
 12. imortel

  Пазарете се тука!

  Продавам VIVAX S20 FUN бел, купен од Vip. Цената е 4000 денари. Процесор: Quad Core 1.25GHz Рам меморија: 1GB Екран: 5.0" Резолуција: 1280 x 720 pixels Диск: 8GB Читач за мемориски картички: microSD, up to 32 GB Камера: 2.0MP Front + 5.0 MP Back Bluetooth: 4.0 3G/4G: (Dual SIM) WiFi...
 13. imortel

  Продавам, купувам, менувам...

  Продавам тастатура Gigabyte K85 Mechanical, купена е од Анхоч на 28/01/2017 година, со измината гаранција. Сите тастери на неа се функционални и работат. Цената е 1500 денари.
 14. imortel

  Пазарете се тука!

  Prodam S8 crn model, kupen od Set so garancija do 2019 godina oktomvri. Sleduva so celosno pakuvanje. Telefonot e odlicno socuvan, cenata e 28 000 denari. Sliki ke prikacam podocna.
 15. imortel

  Продавам, купувам, менувам...

  Kupuvam ispravna maticna so socket 2011 za chipset X79.
На врв Bottom