Recent Content by hristoviki

 1. hristoviki

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ajde mala pomos. Jas dobiv BG pasos, sakam da izvadam za decata (polnoletni) Dali nekoj moze da mi kaze dali moze sam zavrsam rabota ili ke treba posrednik. Nesto slusnav nekoj zakon nov se spremalo posle 15 juni??
 2. hristoviki

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Се сликав и одбрав опција за 30 дена. Дали пасошот ќе биде готов после 30 дена или пак тоа е крајниот рок за изработка. Фала.
 3. hristoviki

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Не ми беше итно да плаќам за брза постапка. Редовна 61 лев.
 4. hristoviki

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Да знаеш дека има. Јас завршив работа за ЕДЕН ден. Указ, матичен број, адреса, сликање. Значи ако е посртедникот како што треба завршува за
 5. hristoviki

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  ЛК од брат или сестра е доколку он она или децата нивни сакаат да вадат пасош да им е полесно
 6. hristoviki

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ајде сега малку помош. Дали може во ист ден да се земе указот и да се сликам?
 7. hristoviki

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Да, проверете си 26,03,2021 положително. Не се секирајте ќе биде. Со среќа на сите што чекаат.
 8. hristoviki

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Луѓе има укааааааззз
 9. hristoviki

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ajde aman veke. Ne utepa cekanjevo.
 10. hristoviki

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ovie aber nemaat za ukaz. Ima nekoe info?
 11. hristoviki

  Sto znacat ovie brojki? :) izvini mislev mene me ismejuvas

  Sto znacat ovie brojki? :) izvini mislev mene me ismejuvas
 12. hristoviki

  Jas prasav sto znaci СПИСОК НА ПОЛОЖИТЕЛНО ФЕВРУАРИ 2021 [УКАЗ 148] 16.02.2021 @memory111...

  Jas prasav sto znaci СПИСОК НА ПОЛОЖИТЕЛНО ФЕВРУАРИ 2021 [УКАЗ 148] 16.02.2021 @memory111 [УКАЗ 148] 16.02.2021 @9999 (татко на @em1l1ja) - фин 01.10.2020 - инт СОФ 28.02.2019 ti se smees.
 13. hristoviki

  Jas samo prasav ako sakas da pomognes kazi sto znaci.

  Jas samo prasav ako sakas da pomognes kazi sto znaci.
На врв Bottom