Recent Content by Highlight

 1. Highlight

  Петар за појадок и пауза на Метрополис радио

  Ги слушам од 2008, и можам да кажам дека тогаш беа пооткачени и поинтересни за слушање, се сеќавам дека неможев да се контролирам од смеење дури ги слушав... Сега се некако посериозни, повеќе се загрижени за ситуацијата во државава, за животов и сл, додека порано беа послободни кон се и за ништо...
 2. Highlight

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Аха.... Можеш ли да ми предложиш некој добар продавач од каде би можел да го купам дримбоксот?
 3. Highlight

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Здраво дечки, Имам едно прашање до вас. Купив телевизор со вграден DVB-S2 ресивер, па ме интересира дали овој ресивер може да ми брка работа како Dreambox или ќе морам да купам Dreambox или Cloud iBox?
 4. Highlight

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Јасно е сега :) Инаку, после дооолго време двоумење дали да се префрлам на сателитсла или не, завчера конечно купив половна антена со мотор, па сега најверојатно ќе земам Cloud. Е сега, предложете ми квалитетен шеринг?
 5. Highlight

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Јас постојано порачувам ситна техника од Aliexpress, последно што порачав е телефон Lenovo и не ми го царинија. Слушнав нешто дека под царинска постапка подлежат само брендови за кои веќе има овластени дистрибутери во Македонија. За Cloud iBox и сличните на него нема увозник во Македонија така...
 6. Highlight

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Колку чини Cloud iBox II Plus и каде може да се купи?
 7. Highlight

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  1500 денари, ама штом не ги отвара HD каналите тогаш подобро да платам за Dreambox HD8000se. Ви благодарам за советите. :)
 8. Highlight

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  А ќе ги имам ли истите можности ако купам Dreambox 500S?
 9. Highlight

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Здраво, заинтересиран сум да ставам сателитска антена со дримнокс и шеринг. Едно време мислам дека имаше некои проблеми со каналите, и покрај тоа што имаш шеринг не ги даваше сите канали... Па ме интересира вашето искуство, каква е ситуацијата со шерингот денес, колку сте задоволни, споделете...
 10. Highlight

  Собири и протести за петкратното убиство кај Смиљковско езеро

  Не ги потценувај српските информации при овој случај. Види го ова: Драган Антоновски, новинар и уредник во СИТЕЛ.
 11. Highlight

  Собири и протести за петкратното убиство кај Смиљковско езеро

  Како прво, не знаеме кој го извршил ова и кој е нарачателот. Да беа Албанци или Косовари, Тачи и Ахмети први ќе скокаа сега, ама не, они јавно изразија сочувство (нешто што никогаш го немаат направено). Дури и ние бевме сведоци на форумов дека Балисти (оние кои го палеа нашето знаме) јавно тука...
 12. Highlight

  Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

  Зоран Божиновски е еден имбецил кој меша баби и жаби само за да добие извртена слика која ќе ја претстави во јавноста. Порано многу му верував, ама сега ич ... последно нешто што напиша дека регистарските таблички на Омегата СК-299-МТ, она МТ било Македонски Телекомуникации ... абе типот е жив...
 13. Highlight

  Собири и протести за петкратното убиство кај Смиљковско езеро

  Имаше инфилтрирано луѓе од СОРОС и опозицијата, намерно за да се направат инциденти. Земи на фејсбук најди ги профилите на Мирјана Најчевска, Борјан Јовановски, Владе Милчин, Ѓунер Исмаил и остала компанија, и ќе видиш какви гомна серат за вчерашните протести, се ќе ти стане јасно. Тие паразити...
 14. Highlight

  Собири и протести за петкратното убиство кај Смиљковско езеро

  Те подржувам, ама ајде да разјасниме некои работи: Против кого ќе се бориме? Против Албанците или Албанците? Знаеш ли кој стои позади нив? Знаеш ли кој им го создаде Косово? НАТО! И мислиш дека НАТО туку-така ќе ги остави нив за ние да ги срамнеме со земја? Ако беше така лесно, ќе ги згазевме...
 15. Highlight

  Собири и протести за петкратното убиство кај Смиљковско езеро

  Јас ти велам ако не сакаш татко ти да гине во нова и радикално појачана 2001, тогаш седи си мирен дома и слушај што ти се кажува, штом не умееш сам да донесеш одлука ...
На врв Bottom