Recent Content by HEATHY

 1. HEATHY

  Економски факултет (reloaded)

  Табуларази, некој протестира за Вашите права и треба да го почитувате тоа. Предметите не се научна фантастика и СЕКОЈ се полага без да одиш на предавање, ако мислите поинаку Економски не е за Вас. Ама ако сте оние за поенче од предавање, семинарска за повисока оцена, + за домашно и 35+...
 2. HEATHY

  Правна помош и совети

  Татко ми има фирма за транспорт и неодамна му застанале 2 камиони кај Демир Капија, им нашле неисправна (напукната) шофершајбна. Цајканите им рекле на шоферите дека имаат рок од 30 дена да ја сменат и со фактура како доказ и слика од новата шофершајбна да одат во полициска станица во Демир...
 3. HEATHY

  Вашите искуства со пракса во компанија

  Моментално во Македонски Телеком и Т-Мобиле сум во Controlling во Финансии (воедно тоа и студирам), на едно месечна задолжителна пракса преку факултет.... и мислам дека тоа што до сега го научив, видов и осетив нема 10 факултети да ти го пружат :)
 4. HEATHY

  Економски факултет (reloaded)

  трговско право за втор колоквиум цела скрипта од либро до крај или до МЕНИЦА И ЧЕК? благодарам
 5. HEATHY

  Економски факултет (reloaded)

  Може да ги закачи некој презентациите по Трговско право? Мака мачам со зефир 3 дена :)
 6. HEATHY

  Матура

 7. HEATHY

  Матура

  За еден саат ќе ставам формули математика на 1 лист од 2 страни А4, белки ќе му послуже на некој ако се снајде :)
 8. HEATHY

  Матура

  eve me :D
 9. HEATHY

  Матура

  Со другар ми имаме исти одговори на прашањата со заокружување и исти ни се тие боенките:). Седевме еден до друг, типацот од позади не гледал и ги препишал и тој така.... Може ли нешто да се случи со оглед на тоа дека не се сите точни, забележителни ќе бидат истите грешки? Од лани искуство некој?
 10. HEATHY

  Матура

  Abe, normalni li ste vie za esejot sto se tresite... 13 boda se toa samo aloooooo.... kompoziciski tocno da go napisis i tocno zborovi da imas a vnatre gluposti da tropas ke imas 7-8 boda.... --- надополнето: 7 јуни 2013 во 15:08 --- Треба да си ненормален да одбереш тема од материјалот...
 11. HEATHY

  Фан Клуб: Барселона

  Извинете, имаме недовршена работа со Мадрид. Сабота, 16:00. Чисто онака да им покажеме која среќа ја имаа :-)
 12. HEATHY

  Фан Клуб: Барселона

  Cesc (to pro-Madrid journalist insisting on red card): "If you want, I can imitate that headbutt with you, you then decide if it's red." Udri maski! :)
 13. HEATHY

  Фан Клуб: Барселона

  Karma is a bitch! :) Потсетете се на поразот лани 3-2 од Осасуна. :-)
 14. HEATHY

  Барселона - Реал Мадрид [ЕЛ КЛАСИКО], четврток, 23.08, 22:30

  Можни состави: БАР: Валдес, Алвес - Пике - Маскерано - Алба, Чави, Бускец, Иниеста, Педро, Алексис, Меси РМ: Касиљас, Коентрао, Албиол, Рамос, Арбелоа - Чаби, Кедира Озил, Ди Мариа, Бензема, Роналдо Фудбалска класика за очи, празник на фудбалот. Секој друг збор е одвише, овде нема фаворит...
 15. HEATHY

  Фан Клуб: Барселона

  Има намера некој кабелски оператор или дигитална телевизија да ги откупи правата на Спорт Клуб? Прајм 4 5 6 7 8 9 0 ` 1 21 34 5 6? :-)
На врв Bottom