Recent Content by Goodfella

 1. Goodfella

  Moviespotting 2019

  Прв пат пишувам оваа година, за 3 месеци едвај 11 филмови ми се собраа... 1. It's a wonderful life - 10 2. Sully - 7 3. Baby driver - 7 4. True romanxe - 8 5. Good Will Hunting - 10 6. Dead poets society - 10 7. Green Book - 8 Виго :love: 8. Captain Marvel - 7 9. The Queen's Corgi - 5.5 10...
 2. Goodfella

  Кајгана миленичиња

  Пред 2 години... Сега...
 3. Goodfella

  Кајгана миленичиња

 4. Goodfella

  Moviespotting 2018

  Септември: 26. Pitch Perfect - 7.5 Октомври: 27. Ant-Man and the Wasp - 6 28. Divergent - 7 29. Incredibles 2 - 9 30. Gran Torino - 9.5 31. Eastern Promises - 7 Ноември: 32. Bohemian Rhapsody - 9 33. Public Enemies - 6 34. Cape Fear - 7 35. The English Patient - 6 36. Phantom Thread - 6 37...
 5. Goodfella

  [Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Ориз

  Малку постара ми е сликата, не се сеќавам се што имам од зачини ставено во плескавицата, основата е наут, нема користено продукти од животинско потекло во бургерот.
 6. Goodfella

  Moviespotting 2018

  I wish ахаха... работа и пијанчење... ретко кога :цицки:
 7. Goodfella

  Moviespotting 2018

  Јуни: 21. Avengers: Infinity War - 9 22. Wonder - 10 23. Captain Fantastic - 8.5 24. Wind River - 7 25. Trading Places - 8 Јули: :pijanco: Август: :ајнапиво:
 8. Goodfella

  Кајгана миленичиња

  Се спрема да ми ја зграпчи раката...
 9. Goodfella

  Само за вегетаријанци (вегетеријански рецепти)

  Повелеле :P Буковка, шампињони, кромид, лук, лута/блага пиперка, брокула, маслинки, посен кашкавал и доматно пире :P
 10. Goodfella

  Само за вегетаријанци (вегетеријански рецепти)

  Meatless пастрмајлија :P Соја топчинцата се варени, па запржени, тестото е премачкано со сенф, врз него соја топчинцата, посен кашкавал и шампињони. :giggle:
 11. Goodfella

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Пааа...вегетеријанството не мора да значи поздрав живот/исхрана. Јас ретко кога се осеќам да се хранам поздраво со помфритот и другите прженици што ги јадам, тестенините или белиот леб, ама пробувам да избегнувам сето тоа, сепак нема врска со мојата одлука. Веган сум од сосема други причини. А...
 12. Goodfella

  Само за вегетаријанци (вегетеријански рецепти)

  Тестенини, мех..нели.. ааама прв, т.е. втор пат ги правам на овој начин, само првиот пат беше со макарони иии многу ми се вкусни. На тенко исецкано кромид, морков, пиперка, шампињони и на ситно брокула, малку ги запржив, ставив соја сос и бело вино, фрлив сусам, ги додадов шпагетите и за...
 13. Goodfella

  Цитати од филмови

  "These pretzels are making me thirsty"
 14. Goodfella

  Moviespotting 2018

  18. Atonement - 7 19. Marvin's Room - 6 20. World War Z - 8
 15. Goodfella

  [Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Ориз

  Мешавина зеленчук, може и да заборавам нешто... Кромид, пиперка(блага и лута), морков, тиквица, патлиџан, млад компир, шери, пченка, грашок, лук...има и малку киноа, ориз и врган. Од зачини користив сол, бибер, вегета, куркума и пред крај истурив малку бело вино и фрлив малку магдонос.
На врв Bottom