Recent Content by goldfinger

 1. goldfinger

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Edno prasanje...Dali nekoj znae dali se prifakjaat testovite od AVICENA pri vlez vo Bugarija??
 2. goldfinger

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Mislam.od dekemvri 2017do fevruari 2019.i od mart 2019 na polozitelno Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 3. goldfinger

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Дечки имам еден проблем. Пасошот што го имам има важност до крајот на мај т.е до 29 мај. Ако закажам со него а за подигање на државјанство има термини и ке одам јуни или јули тогаш ке имам нов пасош. Веќе сум сликан за паспш ама не мине земен поради кризата во мвр со пасоши. Дали ке има проблем...
 4. goldfinger

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Указ 20 пукна ѓаволот. Постапка почната 2015 Интервју 21.11.2016 На дополнително бев ставен однесов документи од дедо изводи и потврда од МБП на Колев. Документи само од дедо изводи и потврдаод мбп. Сите да си дочекате Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 5. goldfinger

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Границите се затворени !!!!!! Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 6. goldfinger

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Znaci denes ili utre ke ima ukaz. Ajdee se nablizuvaaat do mene. Jas sum 11080/2016 Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 7. goldfinger

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Na koj broj ima promena Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 8. goldfinger

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Nie sto sme od 2016 mozno e diplomatski pasosi da ni dadat. Kako ne razvlekoa,site prepreki ne fatija. Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 9. goldfinger

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Ima li nekoj broj sto e na proverka a da e 110xx/2016? Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 10. goldfinger

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Еден пријател правеше кај нотар со двајца сведоци дека е еден исти човек. Разликата беше само во датумите на раѓање. Чека потпис Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 11. goldfinger

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Неможеш сега да видиш. кога беше на интервју? Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 12. goldfinger

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Vrati nekoja strana nazad ke vidis Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 13. goldfinger

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  кој број на преписка си? Јас сум 110хх/2016 Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 14. goldfinger

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Сите чекаме. Живците се истанчија ептен. Јас сум од 27 март на положително. Интервју 21.11.2016. Ти од кој март си на положително? Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 15. goldfinger

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Имаш број погоре пишано провери сам Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
На врв Bottom