Recent Content by gjoko-mkd

 1. gjoko-mkd

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Јас како што мислам е дека Цариградската е со ранг како сите останати цркви(Пеќка на пример), додека на Вцеленската е главна на сите патријаршии Паралела како кај нас.г.г. Стефан е владика на Скопската епархија, но е главен и на целата МПЦ. Ееее...сега нас не призна ,,скопската,, во...
 2. gjoko-mkd

  Криминалци и криминални групи во МК

  Секоја недела после полноќ гори по некоја кола во Скопје.....оваа појава опасно зазема сила... https://www.slobodenpecat.mk/izgore-bmv-na-parking-vo-avtokomanda-ognot-zafatil-i-nekolku-drugi-koli/
 3. gjoko-mkd

  Фото натпревар #264 - геометриски облици(призми, коцки, пирамиди итн)

  Квадар(слот) издлабен од човечка рака во гранитни карпи, покрај манастирот Трескавец, Прилеп. Спомнато во емисијата на Домагој Николиќ-" На рубу знаности", заедно со ,,слонот,,.....,,гуштерот,,...
 4. gjoko-mkd

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  ај едно друго размислување: ,,девојчево,, во време на шарената револуција имала макс.15 години...а гледала како секоја ден се шлакаат, скрнават спомен обележја на татковината, се палат канцаларии на шефот на државата...и после тоа истите тие шлакачи ја претставуваат државата!!!! прашање е како...
 5. gjoko-mkd

  Фото хумор и интересни фотки!

  `бем ти хотел во кој неможиш да фрлиш некоја цуга и да превртиш нешто на тие скапи спални ....:tapp:
 6. gjoko-mkd

  Фото натпревар #263 - Егзотични растенија

  Мислев дека темава ќе го размрда малку форумов, бидејќи гледам по другите теми од натпреварот, многу членови посетиле егзотични места,мориња, прекрасни паркови и езера, а со тоа шанса за добри фотографии од тамошната природа...но еве гледам слаба е понудата на слики сега основното прашање е...
 7. gjoko-mkd

  Фото натпревар #263 - Егзотични растенија

  Да..натпревар е, победникот отвара нова тема. ако имаш некоја слика, стави ја тука
 8. gjoko-mkd

  Фото натпревар #263 - Егзотични растенија

  Stavi ja direkno slikata vo ,,prikači,,..no slikata da e do 5 Mb
 9. gjoko-mkd

  Спортско огнено оружје

  без јаки врски, се чека во најдобар случај 2 години...ако поминиш на двете комисии
 10. gjoko-mkd

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Тука бев, но многу добро се сеќавам дека коалицијата им опстојуваше од чисто тендерашки принципи и делење на власт. Оваа Теутава секоја втора ден беше на Тв со критики на истата таа власт во која и таа учествуваше. Да не зборуваме за нивните ,,аналитичари,, самите албанци(живеам во град 50-50)...
 11. gjoko-mkd

  Фото натпревар #263 - Егзотични растенија

  јас од Кетрини купи џуџеста ,,дварфт,, за 10 евра...:D а тие од пазар за јадење...не прашав
 12. gjoko-mkd

  Фото натпревар #263 - Егзотични растенија

  Самиот наслов кажува доволно-егзотични растенија: палми, банани, тропски цвеќиња, бонсаи.....
 13. gjoko-mkd

  Фото натпревар #262 - Тема: Мост - ГЛАСАЊЕ

  има или нема нова тема?
На врв Bottom