Recent Content by ForzaVardar

 1. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  Се согласувам и јас со критиките. Не дека е ситуацијава критична или алармантна, на хартија сме посилни од поголемиот дел од лигава и делува дека сме подобри и од главните конкуренти, Пелистер и Гостивар. Меѓутоа, како да не ја сфатија лекцијата од лани, повторно оставаат простор да се доведат...
 2. ForzaVardar

  La Liga Santander 2021/22

  Да јасно ми е, ама сепак е чудно кога Менди не е на терен, Рудигер да игра лев бек, а Алаба како штопер. Ќе имаат како и да е добри опции за ротација таму, тука е и Начо да пополнува, плус Ваљехо, знак прашалник е само десно, Карвахал кога игра е добар, ама прашање е колку може да истера без...
 3. ForzaVardar

  La Liga Santander 2021/22

  Според коментари и хајлајтс, Барса со поголем интензитет и висок пресинг, што е веројатно очекувано со оглед на тоа што се малку понапред со припремите од Реал. Реал без шут во рамки на гол, еден страшен шут на Валверде од далеку во статива и по некој опасен напад, Барса со неколку добри шанси и...
 4. ForzaVardar

  Фан клуб - РК Вардар

  Малце контрадикторно од страна на Тимур што самиот кажа сака да изигра уште една сезона тука и да се пензионира, за 2 недели после тоа да си отиде ради ЛШ и да изјави дека можеби би се вратил следна сезона. Како и да е, направи многу тука, исто како што направи многу Вардар и Македонија за него...
 5. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  Се согласувам реално со ова, штета што го губиме Николов поготово што е у21 играч, ама како таков во било која екипа во Прва лига ќе биде стартер, освен можеби Слога и Шкендија, така што ако сакал да си замине, нема што многу управата да направи. Имињата што се донесоа се добри, ако Грне е...
 6. ForzaVardar

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Мех, ти ја разбирам поентата, да, ама според мене има осетна разлика (барем на изглед) во раководењето на клубот сега во однос на претходната управа, многу пологични потези се влечат во поглед на играчки кадар, трансфери, клубот има јасна визија по која сака да движи и тренер кој е главна алка...
 7. ForzaVardar

  Фудбалски/трансфер дискусии

  И да и не. Дефинитивно е дискутабилен трансферот на Левандовски, поготово за таа сума, на таа возраст, при истек на договор, ама од друга страна тенок е изборот на квалитетни 9-ки, а Лева со физичката спремност и формата дава надеж за повеќе од добри 2-3 сезони. И за Рафиња сумата е малку...
 8. ForzaVardar

  Counter-Strike: Global Offensive

  Затоа што е турнир организиран од ИЕСФ, Интернационална Еспорт Федерација, на кој учествуваат екипи кои се пратени од официјалните федерации на државите, како што е кај нас МЕСФ, меѓутоа одамна не постои европско/светско првенство во кантер во формат каков што ни е познат во другите спортови...
 9. ForzaVardar

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Веројатно да, исто сценарио ќе беше, ама искрено не сум сигурен колку Меси притискал за такви суми и дали немаше да прифати помала плата доколку му беше понудено првично пониска сума. Колку што памтам, продолжуваше често договор на плус 2-3 години и не се сеќавам некогаш да имало проблеми...
 10. ForzaVardar

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Не може да биде крив ниту Меси ниту Умтити или било кој играч, единствен кривец е претходната управа која им ги даваше тие договори. Никој нема да одбие такви суми и да каже ќе играм за помалку, исто како што никој нема да се нафати и прифати намалување на плата за 50% кога имаш важечки договор...
 11. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  Не знам за кој се работи, ама претпоставувам еден од Марио Настевски или Филип Јаневски, ама по мене било кој од двајцата нема да прави некоја голема разлика на терен. Претпоставувам ок засилување за малку ширина на состав, ама сеуште не ми е јасна ситуацијата околу потенцијалната стартна 11-ка...
 12. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  Десниќ би требало да биде ок играч за втора лига како опција плус во нападот од клупа/за ротација, ама не очекувам некој посериозен учинок искрено од него. Од друга страна, со него, плус Симеон Христов, Попзлатанов, Демир и Парталко плус ако го планираат младиот Величковски, делува дека веќе...
 13. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  Интересна ќе е лигава, екипи и градови каде воопшто не сме играле или па јас не памтам дека сме играле :D Има убави можности за гостувања, а очекувам и полни стадиони каде и да одиме. Се враќа и дербито што ќе даде дополнителен шмек. Од спортски аспект, поголемиов дел не претставуваат никаква...
 14. ForzaVardar

  Фан клуб - РК Вардар

  Во прелош момент доаѓа одлукава, шок од нигде никаде, откако се пребродија некако проблемите лани кои мислевме дека се далеку поголеми од годинава, откако освоивме двојна титула и го потврдивме останувањето на Тимур, Столе, Тале, Томовски, а и засилувањата што се носеа беа далеку подобри од...
 15. ForzaVardar

  Навивачки групи во Македонија!

  Самиот факт дека управата ви дава карти, е пак некоја помош од нив. Она на што повеќето алудираа мислам е дека во наши услови, претешко до скоро невозможно е целосно да си самостален без никакви контакти и помош од управа. Инаку никој не го спори моментот дека се продавале реквизити, дека се...
На врв Bottom