filip1975's latest activity

 • F
  filip1975 реагираше на објавата на Sawyer88 во темата Македонски филмови со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Без никакви политички причини ама мене искрено ми е преку глава од историски филмови. До тој степен што мислам веќе ништо од периодот на...
 • F
  filip1975 одговори на темата Македонски филмови.
  В понеделник (03.08) на МТВ од 20:15 до 23:30 - програма посветена на делото на режисерот Милчо Манчевски. Програмата започнува со ТВ...
 • F
  filip1975 реагираше на објавата на Corvus во темата Македонски филмови со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Не дека поддржувам цензура во каква било форма, ама до толку ти е дојдено политички филмови за Македонија да гледаш? Јас заради тоа и...
 • F
  filip1975 реагираше на објавата на Shawn Spencer во темата Македонски филмови со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Историски филмови се пари фрлени во бунар. Многу пари се фрлаат на нив, а освен некое локално фестивалче не шетаат нигде, не освојуваат...
 • F
  filip1975 реагираше на објавата на Shawn Spencer во темата Македонски филмови со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Малко вести и од с'седите. Моментално во Бугарија се снима филмот „В с'рцето на машината“ во кој улога има и нашиот Игор Ангелов...
 • F
  filip1975 одговори на темата Македонски филмови.
  Нели за вкусови не се дискутира !? Секој сака различни филмови ! Јас за Манчевски и Теона не се водам од субјективно мислење за...
 • F
  filip1975 одговори на темата Македонски филмови.
  Се извинувам. Грешка. Дури сега видов. Пренесував изјава на Кралевски која ја гледав утрово. Сега не можам да едитирам ама да Есен 2021...
 • F
  filip1975 одговори на темата Македонски филмови.
  UPDATE за Преекспонирано Камка и Благој се брачен пар во своите 40-ти години а Сара е млада девојка која ќе ги посети и ќе создаде...
 • F
  filip1975 одговори на темата Македонски филмови.
  Почнува снимањето на Преекспонирано на Елеонора Венинова Психолошка драма со Сара Климоска, Благој Веселинов и Камка Тоциновски во...
 • F
  filip1975 одговори на темата Македонски филмови.
  @Zlatikevichius трите слики доволно говорат за пробивот на меѓународен план ама само што добив статистика за Петрунија "Филмот беше...
 • F
  filip1975 одговори на темата Македонски филмови.
  @Corvus - За потсетување Милчо и Теона беа редовно подржувани и од претходната власт и тогаш се удираа во гради со нивните проекти. Ако...
  • 78329029_657358414795678_8242989612025249792_n.jpg
  • 54515924_502315730299948_1929734810457079808_o.jpg
  • 59285612_523351631529691_4890385604451237888_o.jpg
 • F
  filip1975 одговори на темата Македонски филмови.
  @Zlatikevichius @Imperatorot Јас не реков дека филмот е за Оскар. Ниту дека сите филмови и се wow. Но Теона е најпознатата и најуспешна...
 • F
  filip1975 одговори на темата Македонски филмови.
  @џимеј 1. Ако Северна Македонија си игра кинематографија што да кажеме за Црна Гора, БиХ а и Србија не се поарни со своите...
 • F
  filip1975 одговори на темата Балкански филмови.
  Повеќе детали за Луда година Луда година” е продолжение, но и т.н. рестартирање на “Жикина династија”. Во центарот на приказната овој...
 • F
  filip1975 одговори на темата Македонски филмови.
  МАНЧЕВСКИ И СЕСТРИТЕ МИТЕВСКИ ДОБИЈА ПО 500.000 ЕВРА ЗА НОВИ ФИЛМОВИ Колку и да не ми е омилен Горјан Тозија со своите скандали...
На врв Bottom