Recent Content by fcwiz@RD

 1. fcwiz@RD

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Кој пиша пред некоја страна после Челзи зошто не би ги тепале и Баерн, е баш за ова дечки, прво полувреме го заспав а второ не сум ни у шок, веќе едноставно очекувано е ова.
 2. fcwiz@RD

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Лошото е шо вака играат само по понижувачки пораз и моментумот им трае 2/3 натпревари па после пак по старо очобол за гледање. Иначе ок перформанс денес ама не бевме до толку добри колку што Челзи беа лоши,пак не држеа во неизвесност до крај иако можеа и требаше да го завршат натпреваров со...
 3. fcwiz@RD

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Дефинитивно му треба ресет на тимов со продавање на барем една од ѕвездите(Бруно, Рашфорд,Санчо итн), не било за џабе продавањето на Ферги на играчи во прајмот(Бекс,Ван Нистелрој), во сегашниов тим нашиве ѕвезди очигледно не можат ништо повеќе од ова. Очајнава игра прикажана повеќе пати сезонава...
 4. fcwiz@RD

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Така многу едноставно, прво нешто што те учат на 9/10 години кога играш средина е дека не се прават фаули во опасна зона ако акцијата не престравува моментална закана за гол, црепов направи два безвезални фаули иако по првиот примија гол. Како да не го хејташ?!?
 5. fcwiz@RD

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Мораме да го пофалиме новово партнерство што се развива Бруно(2 асистенции) - Онана(3 гола), битно имаме голман за да може тимов да игра од одбрана.
 6. fcwiz@RD

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Тотенхем викендов изигра 3 пати помашки против Челзи со двајца играчи помалце, иако изгубија на крај. Превише недопадлив и претпазлив фудбал играат и тука е тренерот крив, да беше Постекоглу на клупа натпреваров ќе завршеше 2-5. Да црвениот не беше црвен, да дотогаш играа добро, ама фудбал се...
 7. fcwiz@RD

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Го земаа единствениот бразилец што не знае да издрибла ниту еден играч и тоа крило игра :aplauz:
 8. fcwiz@RD

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Дали сте виделе некаде кај нас WD 40 Dry lube?
 9. fcwiz@RD

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ќе биде од Ханибал играч но колку добар тоа ќе видиме, последниот фаул што го направи беше за жолт и кога го извади Тен Хаг му кажа и овој имаше безвезална реакција, да беше мечов во премиер лига ќе имаше црвен. Мене ми се свиѓа што им дава шанса, Гор исто добро се покажа, се надевам дека ќе...
 10. fcwiz@RD

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Покрај двајца дефанзивни везни и разиграна екипа и Мегваер изгледа како Видич :D па ако поигра вака на 5/6 утакмици може и ќе се најде некој да го купи.
 11. fcwiz@RD

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Сменивме голман од рангот на Шмајхел/Ван Дер Сар со голман од рангот на Бартез само за во иднината да играме нешто што би требало да го играме. Нема никаква надеж дека тимов ќе помириса било каква титула со играчи, лидери/најдобри поединци?!? како Рашфорд и Фернандез.
 12. fcwiz@RD

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Каде ја гледате?
 13. fcwiz@RD

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Каде да најдам ново метално буре со капак налик ова
 14. fcwiz@RD

  Работа на брод

  Не сум бил ама сретнав сретнав еден србин од фронт деск на Нцл пред некој месец у Ст.Томас и дечкото беше задоволен, подобра плата и подобри услови за таа позиција споредено со Принцес 1700 НЦЛ/ 1200/1300 Принцес, рече дека не им фалел персонал, а на Принцес фали во секој департмент 20/30% од...
 15. fcwiz@RD

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Каде ќе ја даваат? Линк некој?
На врв Bottom