Recent Content by entusiasti

 1. E

  Општи дискусии за ТВ серии

  Ја мака намачив да ја најдам серијава...нема каде не побарав ама немаше резултати... https://www.youtube.com/watch?v=ZMDIJoQwc4w
 2. E

  Серии од нашите телевизии :)

  Мене ми фали оваа серија ама никаде неможам да најдам нити торрент нити некаде да ја скинам... http://www.imdb.com/title/tt0101161/releaseinfo?ref_=tt_dt_dt#akas
 3. E

  Заби и сѐ во врска со забите

  Нема више со што не проба докторов,и како што пишав,и двајцата доктори потврдија дека е умртвен,а болката се упте ја имам...Значи ке мора да пробаме да го отвориме и другиот заб,па да видиме што ќе се случи. Во секој случај фала на одоговорите и препораките...
 4. E

  Заби и сѐ во врска со забите

  Правев рентген на цела таа десна страна, и двајцата доктори од снимката потврдија дека се е во ред со забите :( А болка сеуште имам....
 5. E

  Заби и сѐ во врска со забите

  Повеќе од три недели се труди лекаров да го умртви нервот,ама ја и понатаму ги имам истите болки. Докторов тврди дека нервот е умртвен. Не бев мрзлив па побарав мислење од друг доктор,кој исто така при преглед утврди дека нервот е умртвен и дека се е во ред. Ама болката не намалува,туку е...
 6. E

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Mozda malku povise kasnam so mojata preporaka. Nokia 6 ja imam i sega za sega e super. Ali ima edna za mene golema maana,a toa e sto nema vgradeno ili softverski osposobena led indikacija za poraki,propusteni povisi itn...Za mene toa e golem minus bidejki kako i da gledas,mora non stop da go...
 7. E

  Заби и сѐ во врска со забите

  Во таков случај,како би се нанел лекот за умртвување ако забите се веќе залепени? Ќе мора да се струга порцеланот за да се дојде до болниот заб????
 8. E

  Заби и сѐ во врска со забите

  Ја пред една недела ставав 4 порцелански, од кои два цели и два на струганите заби. Е сега првите два три дена се си беше во ред ама еве последниве три дена почна да ме боли,и болката ја смирувам само со вентор. Инаку болката се јавува без никаква иритација на забите,значи не мора да е кога...
 9. E

  Галама од комшиски кучиња

  Колку што можам да видам, све им е обезбедено, ама си лаат,се довикуваат едно друго што се вика. Не гледам друга причина, освен тоа што е куче и ке лае до бесвест ако треба. Пак ке прашам, дали некој знае која надлежна институција може пропосно да реагира на таква жалба?
 10. E

  Галама од комшиски кучиња

  Полицијата секако не може да регира,бидејки веќе имам пријавено на нивна адреса,и добив одговор дека немаат закон за да реагираат за такво нешто,иако имаат секојдневни поплаки за таков или слични проблеми..
 11. E

  Галама од комшиски кучиња

  Супер предлог да се пријават сопствениците,само уште да знам каде и кој може прописно да реагира за таков проблем...
 12. E

  Галама од комшиски кучиња

  Се надевам дека темава ке биде интересна за голем дел од членови на форумов. Сигурен сум дека многу од вас мака мачат со лаење на комшиски кучиња,поготово преку ноќ. Кај мене е селска атмосфера по тоа прашање,сигурен сум дека по селава е помирно отколку кај мене у улица. Мене ме интересира дали...
 13. E

  Сателитскa антена

  Ја имам за продавање дримбокс dm800hd од поновата генерација со нова сим картичка 2.01.Го давам со едогодишен бесплатен шеринг.Цена,со вклучен шеринг 250 евра.
На врв Bottom