Recent Content by draey

 1. D

  Парфеми

  Не ја знам страната, но Dior Homme Sport > Dior Homme Cologne. Идеален е за вечерните часови во летен период.
 2. D

  Фан Клуб: Челзи

  Им го поништија банот на Сити, тешко ќе биде до крај за пласман во ЛШ. Лестер се до крај без Сојунчу и имаат доста тежок распоред до крај. Со 2 победи од 3 утакмици најверојатно ќе обезбедиме топ 4. Ах колку ми е криво што изгубивме од Вест Хем.
 3. D

  Фан Клуб: Челзи

  Не гледам централни дефанзифци кои би можеле да ги купат. Кулибали 29 години - 80-90м, може да се проба Скриниар, Ромањоли да ги донесат. Од леви бекови има достапни повеќе, Алаба, Дињ, Таљифико по тој редослед.
 4. D

  Фан Клуб: Челзи

  Вечер играме во новите гостински дресови. Ако има некој нарачувано дрес сега брзо во време на короната би било добро да каже од кој сајт и дали стигаат сега. Иначе од трансфер новости: Гласините за Хаверц се се посилни и има голема шанса да стане наш играч, читав и дека го сакаат Деклан Рајс за...
 5. D

  Фан Клуб: Челзи

  Од младиве играчи од академијава само Маунт ми дава позитивно мислење со неговото залагање и мајндсетот.
 6. D

  Фан Клуб: Челзи

  Ни треба комплетен ремонт на одбраната. Од моменталниве одбранбени играчи би ги оставил Азпи, Рис и можеби Томори ради тоа што е млад и има надеж за него. Рудигер, Кристенсен, Зума, Емерсон све тоа аут. Алонсо колку и да не го сакам, знае да изигра супер партија и да не извади од кал, знае...
 7. D

  Фан Клуб: Челзи

  Верзијата со букви Three. некој фан што ја правел изгледа многу подобро, но за 40м по сезона нека стават што сакаат. Ми се свиѓа дресот, супер е, најдобар дрес во последните неколку сезони.
 8. D

  Фан Клуб: Челзи

  Бенрама + Чилвел. Не гледам топ дефанзивец кој би можеле да го купиме во овој трансфер период. А и не е лошо да им го украдеме Томас Парти на Арсенал, онака чисто ради сеир :D. Има околу 50м евра откупна клаузула.
 9. D

  Фан Клуб: Челзи

  Ако има шанса да се доведе Хаверц овој трансфер период не треба да се размислува воопшто. Има договор до 2022 и следната сезона влегува во последната година од договорот, ќе му падне цената и Бајерн ќе си го собере, како и сите квалитетни играчи од бундесот.
 10. D

  Фан Клуб: Челзи

  Фабрицио има објавено дека Челзи има започнато преговори со Лестер за Чилвел.
 11. D

  Фан Клуб: Челзи

  @true blue Можеби, но незнаеме дали е 150м + пари од трансфери што ќе се продадат или фиксно 150м. Ако го купиме Хаверц нападот ќе ни биде среден 10 години. Во одбраната немам доверба ич. И да дојде некој класа лев бек пак ми е несигурна. Зума, Кристенсен, Рудигер, Томори би биле добри само ако...
 12. D

  Фан Клуб: Челзи

  Chelsea’s intent in the transfer market is already clear and those around the club believe there will be more to follow Ziyech and Werner. - Matt Law Најверојатно уште лев бек и можна е некоја позајмица. Лична желба ми е Хаверц, детето е преголем талент да го испуштиме, може да игра на сите...
 13. D

  Фан Клуб: Челзи

  2 од 4 до сега :D. Најверојатно и Чилвел.(y)(y)
 14. D

  Фан Клуб: Челзи

  Таљифико, Вернер и Хаверц доста су. Санчо може да си иде у јунајтед. И такој ќе кошта 80% од суму што ќе се плати за Хаверц + Вернер. Одои, Зијеч, Пулишиќ, Вернер, Тами, Хаверц (y)
 15. D

  (Кајгана избира) Најдобри ситкоми на сите времиња

  Malcolm in the Middle - една од подобрите комедии што ги имам гледано. Will & Grace
На врв Bottom