Recent Content by draey

 1. D

  Фан Клуб: Челзи

  За Џејмс и Одои можам да разберам зошто не се во почетен состав. Но баркли пред Ковачиќ и не ми е јасно зошто Пулишиќ добива мала минутажа последниве натпревари. Само во купот играше, одигра просечна утакмица, но против послаби екипи мора да добива повеќе минути. Се надевам дека е транзиција од...
 2. D

  Фан Клуб: Челзи

  Дајте некој квалитетен стрим.
 3. D

  Фан Клуб: Челзи

  Ковачиќ веќе 3 утакмици игра супер. Мислам дека подобар тандем ќе е Ковачиќ-Канте отколку Жоржињо-Канте. Тами, Маунт одлични. Пулишиќ исто така, Баркли нема што да бара во тимот. Одвај чекам да се вратат Одои, Рубен, Рудигер и Рис Џејмс. Одбраната ни е многу лоша моментално, на лето мора да се...
 4. D

  Фејсбук акаунти/страници (продавам)

  Чисто информативно, колку вреди страна со 97.5к followers. 40k USA, India 10k, UK 4.5k, South Africa 3.8k, Canada 3.6k. Тие се најбројни, страната не е спамирана воопшто, стара 1 година ипол од прилика, можда нешто повише. Објавени се около 20 - 30 постови со линкови од кога е креирана. Најчесто...
 5. D

  Лефкада

  Некој да има одено со кола од Агиос Никитас до Агиофили да сподели каков е патот, дали е прооден со кола, има нема дупки? Ќе одам со релативно ниска кола.
 6. D

  Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

  Да не e тргната апликацијата од ПлејСтор, неможам никако да ја најдам...
 7. D

  Општи дискусии за ТВ серии

  Само Мерлин другаре или Фринџ.
 8. D

  Game of Thrones

  Дечки што стана со Сем и Гили?
 9. D

  Фан Клуб: Барселона

  Раиола има забрани 3 месеци да се бави со секакви трансфери.
 10. D

  Фан Клуб: Челзи

  Chelsea defender David Luiz has signed a new deal with the club until 2021. https://www.chelseafc.com/en/videos/v/2019/05/10/exclusive--david-luiz-signs-new-deal-until-2021-FzbHByaDE6Lv0C-3T7JdFF-GpYePIahK
 11. D

  Фан Клуб: Челзи

  Кепа МОТМ и муда до колена за првиот одбранет пенал, Рубен доста добар, останати просек утакмица. Него каков тенк е Јовиќ, во дуел со Луиз го одгурна како мало дете, има одличен прием на топка, добро се гради, како би ни легнал во тимот. Само тешко да го доведеме.
 12. D

  Фан Клуб: Челзи

  Што сака нека се деси, само Кутињо да не го пазарат.
 13. D

  Фан Клуб: Челзи

  Хазард си иде 100% и нејќам ни да замислам како би изгледал нападот наредната сезона со играчите кои ги имаме.
 14. D

  Фан Клуб: Челзи

  Мислу дека негде прочита дека највероватно ќе ни е одложен бан за наредан трансфер период, ама којзнае колко е тачно, још ништо не е одлучено. Ако га најду твит ќе га прату.
 15. D

  Фан Клуб: Челзи

  Реално јас сум задоволен од резултатите на Сари со оглед на дрвата кои ги имаме во екипата. ЛШ обезбедена и најверојатно финале ЛЕ. Ајде да си играме малку ФМ. Во случај да се деси одложување на банот за трансфер вака нешто би сакал да изгледа тимот за наредната сезона. Десен бек: Азпи...
На врв Bottom