Recent Content by DIJAMANTE

 1. DIJAMANTE

  Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

  Број 15 најфраер. Најдобар!!! А за масовно гласање со милион профили за број 2, ноу комент. 15ка е морален победник !
 2. DIJAMANTE

  Кабелските телевизии

  Владата бара од кабелските оператори да ги исклучат сите балкански канали во знак на солидарност кон македонските телевизии...
 3. DIJAMANTE

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  А зашто би добил отказ? Какви се овие размислувања за отказ
 4. DIJAMANTE

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Како па да не. На другар за 9 месеци му се смени.
 5. DIJAMANTE

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Колега со август 2018 интервју доби финална уште во јуни.
 6. DIJAMANTE

  Каролина Гочева

  Каролина во Ресен прави уште една есенска фотосесија.
 7. DIJAMANTE

  Каролина Гочева

  Каролина Гочева префинета ѕвезда со накит Rebecca на музичкиот настан A1 World of Music во Скопје Каролина Гочева заедно со Македонската филхармонија ја распеа публиката на музичкиот настан A1 World of Music, организиран по повод ребрендирањето на телекомуникациската компанија оне.Вип...
 8. DIJAMANTE

  Ohrid Calling 2019

 9. DIJAMANTE

  Фан клуб - РК Вардар

 10. DIJAMANTE

  Фан клуб - РК Вардар

  АЈДЕ ВАРДАРЕЕЕ КАРОЛИНА Е СО ВАС !!!!
 11. DIJAMANTE

  Eurovision Song Contest (официјална тема)

  Каролина и Елена до другарката : Ти си нашиот победник, те сакаме! Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара на Изборот за песна на Евровизија 2019. По јавните честитки кои ги упатија Заев, Мицкоски, Пендаровски, следуваа и...
 12. DIJAMANTE

  Eurovision Song Contest (официјална тема)

  Аман бе, знаете ли нешто друго во животов освен критики? Прво плукање по Груевки, потоа Заев, сега Евровизија. Следно што е? Уживајте бе луѓе! Тамара совршена, очекувам победа! :oeoeoe:
 13. DIJAMANTE

  24 Teлевизија

  Тие на Канал 5 и 1 ТВ можеби се политички марионети, ама Душица Мрѓа и покрај сето горе наведено е одлична во водителска улога на политичка дебата. Остра кон сите дали биле позиција или опозиција. За разлика од неа, оние на Анал 5 и 1 се политички марионети и лижачи.
 14. DIJAMANTE

  Каролина Гочева

  И ЊУЈОРК ЗАНЕМЕ ПРЕД НЕЈЗИНИОТ ГЛАС Најголемиот македонски бисер – музичката икона Каролина со нова видео снимка од Њујорк. По маестрално отпеаната “Празно е без оваа љубов”, повторно пијано верзија во друштво на Дуке Бојаџиев, но овојпат ја слушаме емотивната народна песна “Со маки сум се...
На врв Bottom