Recent Content by deXterche

 1. deXterche

  Супер коли низ Македонија

  Забораив да пишам, Струга
 2. deXterche

  Супер коли низ Македонија

  Lamborghini Huracan, не стигнав да го сликнам исти ваков плус две 458 италија црна и бела, Ц класа amg 63, Maserati итн... Монако гомна да јаде :vozbud:
 3. deXterche

  Штедење во денари/долари

  Штедење во долари не ти е баш најпаметно посебно сега кога доларот е в таван. Најсигурно е во евра, најисплатливо во денари. Оуврол тапа е со овие камати, да штедиш пред 5-6 години коа беа каматите преку 10% се исплаќаше. Ако немаш попаметна идеја што да праиш со 250К закачи ги во банка, барем...
 4. deXterche

  Game of Thrones

 5. deXterche

  Peugeot Jet Force мислења и совети

  Кој да ти каже, умре форумов :icon_lol: Накратко, кинеско срање со француски беџ Дербито е друг муабет, слободно земај
 6. deXterche

  Супер коли низ Македонија

  Грдосија, неможам да разберам што вкус имаат тие што го купуваат. Преценето ѓубре
 7. deXterche

  Квадкоптери и правење видеа од птичја перспектива

  Колку плати царина?
 8. deXterche

  Што добиваат и што губат оние кои ја напуштаат Македонија?

  Добиваат неколку илијади евра а губат се друго. Ако си заминал на мали години (5-10) ондак ништо не губиш пошто си дел од тој систем, но од 18 нагоре секој ден ќе мислиш на Македонија.
 9. deXterche

  ЧИПТЈУНИНГ: Подобрување на перформансите на вашето возило

  Не би се сложил во целост, повеќе снага повлекува и подобри сопирачки, зголемено ладење, подобри клипови, амортизација итн... Може конфигурациски ист мотор но различни легури и ситни подобрување што ќе го направат сигрен тој мотор за продукција. Мојот мотор имам опција од (1.4 TSI)160 да го...
 10. deXterche

  ЧИПТЈУНИНГ: Подобрување на перформансите на вашето возило

  Ај нека образолжи некој од стручнациве зошто од фабрика не излегуваат моторите со оптимални перформанси? Дали заштедата на гориво го оправдува зголеменото оптеретување = помал век на моторoт?
 11. deXterche

  Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

  200 со широкото, можеше уште ама пусти страв од цајкани...
 12. deXterche

  Каква кола имате/сакате?

  VW Scirocco :)
 13. deXterche

  Каква кола имате/сакате?

  Го земав од Охрид, околу 13К ме фати, 80 поминати, 2009 година. Премногу зачувано, има мотор 1.4 ТСИ 160 коња
 14. deXterche

  Каква кола имате/сакате?

  Лепотицава си ја сакав си ја паркирав :pipi:
На врв Bottom