Recent Content by DEVIN

 1. DEVIN

  Провизија при праќање пари од ангија во Македонија преку Вестерн

  Znae li nekoj dali prakjacot moze da ja stopira pratkata na pari preku Western Union? Dali moze da si gi povlece parite ako vekje gi pustil preku WU?
 2. DEVIN

  Искуства во Western Union Money Transfer

  Dali na isprateni pari preku Western Union moze prakjacot da ja stopira pratkata dokolku ne se podignat parite? Moze li da gi povlece prakjacot nazad?
 3. DEVIN

  LCD телевизори

  Looking for a one-night partner Real-life Females Premier Сasual Dating
 4. DEVIN

  Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

  Некој со семеен пакет од Телекабел да сподели искуство со квалитетот на услугите? Долго време сум на А1, освен што немаат веќе што да ми понудат подобро од стариот пакет, се поскапи и поскапи се. Телевизијата им е 0. Каков е оптичкиот нет на телекабел? Стабилен ли е? Колку сте задоволни со моб...
 5. DEVIN

  Контактни леќи

  Јас нарачувам или од полската страна или од lentekontakti од Косово, вториве се малку поскапи од полјаците но за побрзо ги носат леќите преку карго додека полјаците праќаат преку пошта па може да си почекаш. Од мое искуство засега најмалку проблематични ми се Biofinity. Земи си по една кутија...
 6. DEVIN

  Пазарете се тука!

  Продавам оригинал алу бандажи од Toyota Corolla, со летни гуми 195/60r15. Бандажите не се искривени, ни поправани, имаат само оштетена боја од старост. Димензии 15ки 4x100 54.1mm централен отвор Гумите се Sava Intensa HP (2017) во супер состојба, возени само преку лето. Димензии 195/60r15...
 7. DEVIN

  Најдобар избор на TV

  1687689981 TCL 32S5400A TCL 32S6200 JVC LT-32VF5100 PHILIPS 32PFS6855
 8. DEVIN

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Контакт број од некој што носи делови за Тојота од Грција? Се работи за сет ламела Аисин.
 9. DEVIN

  Бојлер

  Некој со искуство со Тинг Смарт бојлерите? Имам таков модел 3 години, втор пат ја прегрева водата сам од себе и се исклучува внатрешен термостат, при што треба да се отвори капакот и рачно да се вклучи, а тоа не е нормално по упатство да го прави. Сега трет пат прегреа, и покажува грешка на...
 10. DEVIN

  Купувам - продавам

  Продавам алу бандажи од Toyota, со летни гуми 195/60r15. Бандажите не се искривени, ниту поправани, имаат само оштетена боја на некои места. Димензии 15ки 4x100 54.1mm централен отвор Гумите се Sava Intensa HP (2017) во супер состојба, возени само преку лето. Димензии 195/60r15 Цена 250e 075 886 116
 11. DEVIN

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Имам 15ки алу бандажи оригинал од Тојота 2003. Имаат оштетувања на бојата од старост, но се во прилично добра состојба, не се никогаш оштетени сериозно. Сакам да ставам пошироки гуми, вреди ли да ги заменам со 16ки половни? И да дадете предлог каде да барам?
 12. DEVIN

  Контактни леќи

  Очигледно нешто и фали, на многу форуми, многу луѓе бараат алтернатива... 3 години одам кај неа, често ми го греши диоптерот, нервозна е, не смееш да си купиш леќи од каде сакаш, туку само од таму каде што она ќе ти каже. Ако одиш на прегледи и и кажеш дека си купил леќи од друго место, не сака...
 13. DEVIN

  Контактни леќи

  Совет за офталмолошки преглед на државно, освен кај Данка во Букурешт?
 14. DEVIN

  Гуми (пневматици)

  Имате ли некакво искуство со оваа страна за порачка на гуми? https://www.tires-online.mk Има подобар избор и цени за некои модели на гуми, дали вреди да се нарача и дали би имал плус давачки како царина, ддв?
 15. DEVIN

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Имате ли некакво искуство со оваа страна за порачка на гуми? https://www.tires-online.mk Има подобар избор и цени за некои модели на гуми, дали вреди да се нарача и дали би имал плус давачки како царина, ддв?
На врв Bottom