Recent Content by deltaaa

 1. D

  Работа во Германија

  Дали може од некаде во Германија да подигнам кеш ако ми стига платата од Германија на оваа картичка https://nlb.mk/Физички_лица/Понуда/Картички/Visa_Electron.aspx
 2. D

  Работа во Германија

  Имали некој кој бара сместување во Минхен, јас и мојот колега ќе сме од 07.08 до 20.09 многу се скапи становите ако има некој со кој може да делиме престој нека пише, или некој ако издава стан. Поздрав
 3. D

  Работа во Германија

  Zdravo, so studentska viza dobiv rabota vo Germanija no nemam obezbedeno prestoj. Dali e mozno da se prestojuva vo studentski dom? Imam slusnato deka nekoj prestojuvale vo studetski dom bilo poeftino taka nesto.
 4. D

  Скриншот од вашиот Home screen

  Pozadinata e napravena od mene.
 5. D

  Кои авиони ја прелетуваат нашава земја?

  Неколку дена имам приметено тој авион надлетува, дали некој знае што снима, скенира..?
 6. D

  Заработка на интернет (официјална тема)

  Ве молам да ми кажете некоја добра страна за продавање на лога . Пробав на фивер ама до сега никој нишо ми нема порачано. Еве приме од моите лога.
 7. D

  Воени авиони

  Offtopic , некој наслов да ме испровоцира за “Машински Материјали“ да биде поврзано со авијација.
 8. D

  Воени авиони

  Кој знае што и од каде ќе се крене во воздух ако настане нешто сериозно? https://theaviationist.com/2016/09/23/watch-two-f-117-stealth-jets-fly-over-nevada-together-8-years-after-retirement/
 9. D

  Помош за избор на апарат

  Најдов едена страница http://www.tecnoticino.com/eshop/acquista-fotografia/fotografia/nikon-d5200.html и цената претпоставувам е само за телото на апаратот ама пак е многу поефтино од кај нас, тии што повеќе се разбираат нека кажат да не нешто не е воред со перформансите на апаратот штом е таму...
 10. D

  Помош за избор на апарат

  Дали некој знае да ми предложи некоја стараница за онлајн купување на DSLR апарати? Овде ми изгледа дека се многу скапи, во однос на годината кога се произведени , не се разбирам ама така ми изгледа.Еве некој беше ставил линк за Никон Д5200...
 11. D

  Воени авиони

  Tsybin RSR
 12. D

  3D анимации!

  Анимацијата е направена во blender 3d https://www.youtube.com/watch?v=uI4190wtAz8
 13. D

  Вовед во Stock Photography (комерцијална фотографија), терминологија и поделба

  Кој според вас е најдобар сајт за продажба на графика како на пр. low polu, vector , ...
 14. D

  Instagram (официјална тема)

  Kога ги гледам сликите од апликацијата не се познава дека сликата е компресирана, а кога ке ја видам на пц :mad: еве како изгледа
 15. D

  Воздухопловно моделарство

  Малку слаба на квалитет ја направив
На врв Bottom