Recent Content by DACIA

 1. DACIA

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Предната е М315. Зар толку тиња да се :D
 2. DACIA

  Општи вело муабети, прашања, совети

  MT200 дечки кочницава добра ли е? Ми треба задна кочница, па се мислам за ова? или има подобар избор
 3. DACIA

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Вака добро е? На сите алки или ролери идентично е
 4. DACIA

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Точно ли е мерењево на ланецот колку е истрошен или треба поинаку??
 5. DACIA

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Дечки бидејќи неможам да најдам сооднос 12-36 касета, разгледав неколку страни кои нудат слично. Моментално имам HG 400 12-36t, ама како шо реков неможам вакво нешто да најдам, во прилог ми излезе HG 200 со 11-36. Која е разликава? Мсм пошто 400тката е аливио, а другава 200тка е алтус серија...
 6. DACIA

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  дечки некој со искуство со овај проблем. Бев кај двајца мајстори и ми викаат предницата е камен мсм на рамена, јабучици, чаури..Додуша не ја пробаја за возење каква е само на канал. Ми лупа од негде не знам од каде... Бев на технички ми рекоја луфта на летвата имам, и некое чукање на незе. Не го...
 7. DACIA

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  еве после 20-25 км на отворен пат со брзина околу 100-120 кмх
 8. DACIA

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  ова ми го прави само во град. Кога возам на отворено нема ништо. Возев тура од 200 км, немаше ништо.
 9. DACIA

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Дечки кое масло за ланец да го користам? Се работи за мтб точак.
 10. DACIA

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Зошто ова ми го јавува на капачето за масло? На шипката за проверка нема ништо. Колата е претежно возена во средно голем град, на пример од А до Б нема повеќе од 2-3 км btw користи ликви моли мос2
 11. DACIA

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Дечки касетата ми е за менување па гледав на моменталнава пишува 12-36т. По нетов низ мк гледам одат 11-32... Колку има разлика и дали ќе се осети?
 12. DACIA

  Факти за компјутерските делови и мали совети за шопинг

  Дечки шо се деси со цениве на графичкиве.. Рх 580ка половна 400-450 еу. :vozbud::tapp:
 13. DACIA

  Пасош

  Значи да одберам термин преку мвр страната и да одам да се сликам за пасошот?
 14. DACIA

  Пасош

  Дечки како се вади моментално нов пасош? Треба да имам термин? Како да закажам? Преку мвр страната ?
 15. DACIA

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Мислење за форд фиеста мк6? Кој мотор? :):)
На врв Bottom